Bogota Gezi Rehberi
Bogota Gezi Rehberi

Bogota, Kolombiya’nın başkenti ve 8 milyonu aşan nüfusuyla en büyük şehridir. Güney Amerika’nın en yüksek rakımlı üç şehrinden biridir. Bu şehir, 1538 yıllında İspanyol yerleri tarafından keşfedilmiştir.

Burada gezilip görülecek çok sayıda tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunur. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret etmeniz gereken 10 güzide yeri siz değerli okurlarımız için liste haline getirdik umarım memnun kalırsınız. İşte o yerler…

Altın Müzesi

Dünyanın en geniş altın koleksiyonun bulunduğu Altın Müzesi, mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yerdir. Burada 55 bin adet altın eseri bulunur. Geçmiş dönemlerde burada yaşayan yerel halk altın madeni bulup ne yapacaklarını bilememişler. Daha doğrusu ne işe yaradıklarını bilmemişler. Bu nedenle bu madeni dini motifler için kullanmışlar. Günümüzde bu madenlerin bir kısmı burada sergilenmektedir. Mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir. Müze 16:00’a kapanıyor haberiniz ola.

Botero Müzesi

Kolombiya ve dünyanın tanınmış ressamı Fernando Botero’nun eserlerinin sergilendiği Botero Müzesi,mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Şehrin tarihi bölgesi La Candelaria bölgesinde yer alan bu müze, yıl boyunca çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Üstelik bu müzeyi ziyaret etmek ücretsizdir.

Torre Colpatria

Şehrin en yüksek binası olarak bilinen Torre Colpatria, yıl boyunca çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilen bir yapıdır. Bu yapının en tepesine çıkıp şehrin panaromik manzarasını izleyebilirsiniz. Seyir kulesine çıkma yaklaşık ücreti 3000 Pezo’dur.

Monserrate Tepesi

3152 metre yüksekliğe sahip olan Bogota kentinin kuş bakışı izlendiği muazzam güzelliğe sahip Monserrate Tepesi, mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Tepe üzerinde kilise,cafeler ve hediyelik eşya dükkanları bulunur. Buraya yürüyerek veya teleferikle ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya gelip şehrin harika manzarasını izleyebilirsiniz.

Ulusal Polis Müzesi

Bolivar Meydanı’nın batısında yer alan Ulusal Polis Müzesi, mutlaka ziyaret edilmesi gereken dünyanın en ilginç müzelerinden biridir. Bir zamanlar dünyanın en zengin iş adamalarından biri olan Uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın yakalanış hikayesi anlatmaktadır. Bu adama ait birçok eser burada sergilenmektedir.

Zona-T (Zona Rosa)

Burası şehrin en popüler hatta en elit bölgesidir. Burada lüks restoranlar ve kafeler, büyük bir alışveriş merkezi, gece kulüpleri, pahalı arabalar bulunur. Buraya gelip şehrin zengin tarafını görebilirsiniz. Özellikle gece hayatı için oldukça popüler bir bölgedir.

Andres Carne de Res

Latin Amerika’nın en iyi 50 restoranından biri olarak seçilen Andres Carne de Res, mutlaka uğramanız gereken bir yerdir. Burada lezzetli yemekler ve harika eğlence bulunur. Buraya sevdiğinizle birlikte gelip hem harika bir yemek yiyebilir ve sonrasından sabaha kadar doyasıya eğlenebilirsiniz. Aynı zamanda restoran binası mimari olarak da oldukça popülerdir.

La Candeleria Bölgesi

Şehrin tarihi bölgesi La Candelaria bölgesi, mutlaka gezilip görülmesi gereken harika bir yerdir. Burada otel, restoran, hediyelik eşya satan dükkanlar, rengarenk sokaklar, muazzam tarihi yapılar, ilginç ve renkli müzeler bulunur. Yolunuz düşerse mutlaka bu bölgeyi ziyaret edin. Şehrin en popüler yeridir. Buraya yıl boyunca çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Kolombiya Ulusal Müzesi

Eski bir hapishane olan Museo Nacional, ülke tarihine ışık tutmaktadır. Burada yaklaşık 20 bin eser sergilenmektedir. Burada birçok tarihi ve sanatsal yapı bulunur. Ayrıca burada Tanja bölgesinde yer alan mumyalar da burada sergilenmektedir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka müzeyi ziyaret edin.

10  Plaza de Bolivar (Bolivar Meydanı)

Bu meydanın ismi Kolombiya’nın İspanyollara karşı yürüttüğü bağımsızlık zaferini kazanan ilk başkanı, Simon Bolivar’dan gelmektedir. Meydan üzerinde başkanın heykelleri bulunur. Bunun dışında yine birçok yapı bulunmaktadır. Şehrin en renkli ve en canlı yeridir. Buraya yolunuz düşerse ilk ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir. Özellikle meydan üzerinde yer alan tarihi yapılar mutlaka ziyaret edilmeli.

Göz at ;

  1. Bogota Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Kolombiya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Kolombiya Nerede?
  4. Kolombiya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Kolombiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Çok İlginç Geleneksel Kolombiya Dansları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz