gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Bolu denilince hemen herkesin aklına her ne kadar Bolu dağı gelse de, aslında Abant ve benzer harika doğal yerleri var ve gezilecek yerler bakımından oldukça zengin şehirlerimizden birisidir. Bu yazımızın dışında ayrıca “Bolu Gezilecek Yerler” ve “Bolu’da Gezilecek Yer” başlıklı yazılarımızı da mutlaka okumalısınız.

Bolu 299.896 toplam nüfusu ile ülkemizin Karadeniz Bölgesinde bulunan harika bir ildir. Bolu iline bağlı 9 ilçe bulunur. Bolu ilimiz birçok tarihi yapı ve doğal güzellik bulunur. Fakat daha çok doğal güzellikleri ile bilinir. Karadeniz Bölgesinde bulunması bu tezimizi güçlendiriyor. Bolu ilimize yolunuz düşerse burada bulunan tarihi yapıları ve doğal güzellikleri gezip görün derim.

Bolu Gezilecek Yerler

Gölcük Gölü : Gölcük, Bolu merkezden 17 km uzaklıktadır. Buraya özel aracınızla ulaşabilirsiniz.

Abant Gölü Tabiat Parkı : Bolu il merkezinden kalkan Abant dolmuşları ile Abant Gölü Tabiat parkına ulaşabilirsiniz. Özel araç ile ise İstanbul ya da Ankara’dan Abant Gölüne ulaşmak için Anakara-İstanbul karayolu üzerinden yol alırken Bolu civarından Ömerler-Madensuyu sapağından ayrılan yolda devam ederek Abant Gölü Tabiat parkına ulaşabilirsiniz.

Yedigöller Milli Parkı : Yedigöller Milli Parkı Bolu il sınırları içinde yer almaktadır. Yedigöller Bolu il merkezine 42 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yedigöller’e gitmek için Otobandan Bolu sapağına çıkıp Yedigöller tabelasını takip edebilirsiniz.

Kartalkaya – Bolu Köroğlu Kış Turizm Merkezi : Bolu il merkezine yaklaşık 40 km uzaklığında bulunur. Buraya özel aracınızla gelebilirsiniz. Özel aracınız yoksa Bolu merkeze gelinir. Buraya düzenli olarak servis hizmeti olmasa da bulabilirsiniz. Ayrıca merkezden buraya taksilerle de ulaşabilirsiniz.

Seben Gölü : Seben ilçe sınırlarında yer alan Seben Gölü; Bolu il merkezine 32 km uzaklıkta bulunmaktadır. Seben İlçesine giden servislerle buraya ulaşılabilir.

Yeniçağa Gölü : Yeniçağa ilçe sınırlarında yer alan Yeniçağa Gölü tabii güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Buraya özel aracınızla gidebileceğiniz gibi kiralayacağınız araçlarla da buraya ulaşılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here