Bonn Hakkında Bilgi
Bonn Hakkında Bilgi

Bonn bir Almanya şehridir ve Kuzey Ren-Vestfalya’da bir şehirdir. Ren Nehri üzerinde yer alır ve yaklaşık 300.000 nüfusa sahiptir. Almanya’nın en büyük şehirlerinden biridir. Ancak Ren Nehri aşağı doğru biraz daha ilerlerseniz, Köln ve Düsseldorf gibi daha büyük şehirlere ulaşırsınız.

Tarihsel süreçte Almanların bu bölgede bir yerleşim yeri vardı. MÖ 12 ‘ de Romalılar Bonna adını verdikleri bir kamp kurdular. Orta Çağ’da Bonn bir şehrin haklarını aldı. Prensler uzun zamandır orada yaşamlarına devam etmekteydi.

Bonn Hakkında Bilgi
Bonn Hakkında Bilgi

1815’ten beri Rheinland ve dolayısıyla Bonn Prusya’ya aitti. Birkaç yıl sonra Prusyalılar bir üniversite kurdu. Bu küçük kasaba çok önemli hale geldi.

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Federal Almanya Cumhuriyeti kuruldu. Karar verildi: Bonn, bir gün Almanya yeniden birleşene kadar Başkent olacaktı. Bundestag gibi devlet organları da Bonn’da oturuyordu.

Giderek daha fazla insan Bonn’da yaşamak istemekteydi. Ayrıca Bonn şehrinin çevresinde bazı Belediyeler de vardı. Bonn bu yüzden bu kadar büyük. Şehir Merkezi hala çok açık.

Bonn, büyük müzeler de dahil olmak üzere hala önemlidir. Devletin binaları hala kısmen Devlet tarafından, kısmen de Birleşmiş Milletler gibi diğer kuruluşlar tarafından kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz