Bremen Hakkında Bilgi
Bremen Hakkında Bilgi

Bremen, Almanya’nın kuzeyinde yaklaşık 560.000 nüfuslu bir şehirdir. Kuzey Denizi’ne yakın Vezir Nehri üzerinde yer alır ve yaklaşık 1200 yıldır bir ticaret şehri olarak var olmuştur. Liman sayesinde, Hamburg’da olduğu gibi, birçok tüccar Orta Çağ’da bu şehirde ticaret yaptı. Eskiden burada gemilerin inşa edildiği birçok Tersane vardı. Ancak bugün Tersanelerin çoğu kapalı, çünkü diğer tersaneler, özellikle Asya’da, gemilerini daha ucuza üretiyorlar.

Kuzey Denizi’ndeki Bremerhaven şehri ile birlikte Bremen, Hamburg ve Berlin gibi kendi Federal Eyaletini de oluşturur. Bremen’de çok sayıda eski ev ve bina vardır. Özellikle ünlü Katedral, Belediye Binası ve Bremen Roland. Kılıcı ve Kalkanı olan büyük bir şövalye figürüdür.

Bremen Hakkında Bilgi
Bremen Hakkında Bilgi

Bremen Überseemuseum’da, daha önce dünyanın diğer bölgelerinden gelen deniz yolcularının getirdiği birçok ürün görülebilir. Bu müze Sadece çocuklar için değildir. Orada birçok şeyi kendiniz deneyimleyebilirsiniz.

Bremen’li müzisyenlerin masalını Grimm Kardeşler yaklaşık 200 yıl önce duymuş ve yazmışlardır. Bu nedenle Belediye binasında Bremen Müzisyenlerine de bir anıt vardır. Ancak Masalları okuyanlar, bu dört hayvanın Bremen’e hiç gelmediğini görecekler. Önce orada müzisyen olma gibi bir istekleri vardı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here