gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Bir federal Devlettir. Almanya veya Avusturya’nın bir parçasıdır. Federal Devlet her şeye kendi başına karar veremez: daha büyük devletin, yani Almanya ya da Avusturya’nın yasaları geçerlidir. Bir Devletin kendi Parlamentosu ve Hükümeti vardır.

Federal Devletlerin adı aslında “Eyaletler” dir. Ancak bu, İtalya veya Danimarka gibi” gerçek ” ülkelerle kolayca karıştırılabilir. Bu yüzden insanlar genellikle “Federal Devlet” diyorlar. İsviçre’de Eyalet değil Kanton vardır.

Almanya’da Federal Devlet nedir?

Almanya on altı eyaletten oluşmaktadır. Bavyera bunlardan en büyüğüdür, ancak Kuzey Ren-Vestfalya en fazla nüfusa sahiptir. Aynı zamanda üç şehir de federal Eyalettir: Berlin, Hamburg ve Bremen. Çoğu federal eyalet kendilerini “Land” olarak adlandırıyor, örneğin “Schlesvig-Holstein Eyaleti”. Parlamento genellikle Eyalet Parlamentosu ve eyalet hükümeti olarak adlandırılır. Bir Eyaletteki en önemli siyasetçinin, hükümetin Başkanının adı Başbakan’dır.

Vatandaşlar vergi ödemek zorundadır, örneğin kazandıkları para üzerindeki Gelir Vergisi. Vergiler daha sonra genel halk için harcanacak, yani herkesin yararına olacak şekilde harcanır. Federal Devletler vergilerden bir miktar alıyor ve parayı nasıl harcayacaklarına kendileri karar vermektedir. Eyaletler yollar ve Müzeler inşa edebilir ve polisleri ve okulları yönetebilir.

Genellikle tüm Almanya için yasalar Bundestag tarafından yapılır. Bununla birlikte, eyaletler için önemli olan bazı yasalar ancak Alman Federal Konseyi de onay verirse geçerli olur. Federal konseyde Federal Devletlerin temsilcileri bulunmaktadır. Almanya’da işle bu şekilde yürümektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here