Burgazada Nerede? Vapur ile nasıl gidilir
Burgazada Nerede? Vapur ile nasıl gidilir

Burgazada Nerededir?

İstanbul’da Adalar denilince ilk akla gelenlerden birisi olan Burgazada, Heybeliada ve Kınalıada arasında yer almaktadır. Burgazada’ya geldiğinizde İstanbul’u çam ormanları arasından seyredebilir, sakinliği, dinginliği, güzel sahili ve tarihi yapısını beğeneceksiniz.

Burgazada’ya Nasıl Gidilir?

Burgazada’ya gidebilmek için Büyükadaya giden vapura binmeniz gerekmektedir. Bu vapur Kınalıada üzerinden Burgazadaya geçmektedir. 10 lira ücreti vardır. Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru Beşiktaş-Adalar iskelesi üzerinden Kadıköy’dende geçmektedir.

Mavi Marmara Seferleri : Yaklaşık olarak 1 saatte bir kalkan Bostancı – Kınalıada – Burgazada motoruna binebilmek için Bostancı üzerinden kalkan Mavi Marmara motoruna binebilirsiniz.10 lira gibi bir ücreti vardır.

Aynı zamanda Bostancı Vapur İskelesinden Bostancı – Adalar Şehir Hatları Vapuru kalkmaktadır. Ancak bu vapur yaklaşık olarak 2 saatte bir kalkmaktadır. Sefer sayısı az olduğu için tam zamanını tutturmalısınız.

Beşiktaş – Burgazada

Beşiktaş üzerinden Burgazadaya gidebilmek için İdo deniz otobüsü ya da Şehir hatları vapuru ile gidebilirsiniz. İdo deniz otobüsü her 1 saatte bir kalkmakta ve 10 lira ücreti bulunmaktadır. Şehir hatları vapuru ise Beşiktaş – Burgazada – Büyükada Şehir Hatları Vapuru üzerinden gitmektedir. Ancak sefer sayısı daha azdır.

Eminönü Burgazada Seferi

Eminönü semtinden Burgazadaya gidebilmek için Kadıköy sahili üzerinden geçen Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatlarına binmeniz gerekmektedir. Vapur önce Kınalıadaya sonra Burgazadaya uğramaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz