Burgazada Nerede, Nasıl Gidilir

İstanbul Adaları’ndan biri olan Burgazada’sı İstanbul Adaları’nın büyüklük olarak üçüncüsüdür. Burada denize girilecek muazzam plajlar bulunur. Bu plajları birlikte bakalım.

1-Kalpazankaya Plajı

Burgazada merkezinden biraz uzak olan bu plaj, oldukça renkli bir tatil alanıdır. Burada sevdiklerinizle birlikte harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Deniz, kum, güneş ve huzurun keyfini burada yaşayabilirsiniz. Burası aslında bir mesire yeri olarak da bilinir. Burada hem eğlenip hemde tatil yapabilirsiniz.

Kalpazankaya Plajı Giriş Ücreti:

  • Giriş için 10 TL ( Duş için ayrıca 3 TL)
  • Şezlong: 10 TL
  • Şemsiye: 10 TL

Kalpazankaya Plajı Nasıl Gidilir? Buraya ulaşmak için Bostancı, Kabataş, Kadıköy ve Eminönü’nden kalkan vapurlar ile ada merkezine ulaşabilirsiniz. Daha sonra adada faytonlarla yaklaşık 10 dakikada yürüyerek yaklaşık yarım saatte ulaşabilirsiniz.

2-Çamakya Aile Plajı

Burgazada’nın arka tarafında bulunan Çamakya Aile Plajı, en ok tercih edilen plajlarından biridir. Sebebi ise hem aile plajı olması hem de temiz olmasıdır. Buraya yıl boyunca çok sayıda aile buraya gelip harika bir tatil keyfi yaşamaktadır. Adada gerçek anlamda deniz, kum ve güneş keyfini yaşamak isterseniz bu plajı tercih etmelisiniz.

Çamakya Aile Plajı Giriş Ücreti:  Buraya giriş ücretsizdir. Sevdiklerinizle birlikte gelip ücretsiz bir şekilde burada tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Fakat burada şezlong ve şemsiye kullanmak ücretlidir. İkisi için 20 TL ödemeniz gerekir.

Çamakya Aile Plajı Nasıl Gidilir? Buraya ulaşmak için Bostancı, Kabataş, Kadıköy ve Eminönü’nden kalkan vapurlar ile ada merkezine ulaşabilirsiniz. Daha sonra adada faytonlarla yaklaşık 10 dakikada yürüyerek yaklaşık 40 dakika da ulaşabilirsiniz.

3-Madam Marta Koyu

Eski adıyla Halikya olan Madam Martha Koyu, Yeşille mavinin buluştuğu muazzam bir yerdir. Buraya yıl boyunca çok sayıda kişi akın eder. Özellikle Nisan ayından itibaren birçok genç kamp kurmak amacıyla buraya gelir. Burada deniz, doğa, yeşillik, huzur adına ne ararsanız bulursunuz. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip muazzam bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

Madam Marta Koyu Giriş Ücreti:  Burada Koy veya Plaj için herhangi  bir ücret ödenmemektedir. Buraya ücretsiz bir şekilde gelip tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

Madam Marta Koyu’na Nasıl Gidilir? Buraya ulaşmak için İstanbul- Kadıköy veya Beşiktaş- Eminönü- Bostancı vapur iskelelerinden vapura binin. Burgazada Vapur İskelesinde inin burada yolu takip ederek biraz yürüyün koya ulaşmış olacaksınız.

4-Burgazada Halk Plaj ( 6 Numara Plajı )

İskeleden 1.5 kilometre uzaklıktan bulunan 6 Numaralı Halk plajı, deniz suyu oldukça temizdir. Bu nedenle buraya gelenler ilk tercih ettikleri yer olmaktadır. Ayrıca denizin ortasında bulunan atlama rampası ise buna dahildir. Fakat taşlık, biraz yosunlu ve kumsalı olmadığını belirtmek isterim.

Burgazada Halk Plajı Giriş Ücreti: Buraya giriş ücretsizdir. Sevdiklerinizle birlikte gelip ücretsiz bir şekilde burada tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Fakat burada şezlong ve şemsiye kullanmak ücretlidir. İkisi için 20 TL ödemeniz gerekir.

Burgazada Halk Plajı Nasıl Gidilir? Buraya ulaşmak için İstanbul- Kadıköy veya Beşiktaş- Eminönü- Bostancı vapur iskelelerinden vapura binin. Burgazada Vapur İskelesinde inin burada yolu takip ederek biraz yürüyün koya ulaşmış olacaksınız. Ya da ada merkezinden bisiklet kiralayıp veya Faytonla ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here