Çanakçı

Çanakçı Giresun iline bağlı bir ilçedir. Çanakçı ilçesi Giresun il merkezine 95 km uzaklıkta yer almaktadır.

Çanakçı İlçesi

Çanakçı ilçesine 8 km uzaklıkta yer alan ilçeye bağlı olan Kuş Köyünde yapılan köye özgü olan Kuşdili Şenlikleri oldukça dikkat çekmektedir. Köy halkının kendi aralarında ıslık ile konuştuğu bu festival yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Çanakçı ilçesine bağlı Kuş Köyünü ziyaret edip bu ilginç şenliğe katılmanızı tavsiye ederim. Çanakçı ilçesinde gezilecek çok sayıda yer bulunmamaktadır. İlçede yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Bakımlı Köyü Köprüsü

Çanakçı ilçesine bağlı Bakımlı Köyünde Çanakçı Deresi üzerinde yer almaktadır. Günümüzde köprünün kitabesi mevcut olmadığından kim tarafından ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. Yuvarlak kemerli ve tek gözden oluşan köprü günümüzde yaya trafiğine açıktır.

Şadı Kilisesi

Çanakçı ilçesine bağlı Bakımlı Köyünün Şadı Mahallesinde yer almaktadır. Şadı Kilisesinin kitabesi bulunmadığından ne zaman yapıldığı tam olarak bilinmemektedir. Yapının mimarisinden 19. Yüzyılın ikinci yarısında inşa edildiği tahmin edilmektedir. Kısmen sağlam olarak günümüze ulaşan kilisenin iç ve dış duvarlarında bulunan freskler dikkat çekmektedir.

Çanakçı Nasıl Gidilir
Çanakçı Nerede Hangi Şehirde
Çanakçı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz