Darıca

Darıca Kocaeli iline bağlı bir ilçedir. Darıca ilçesi Kocaeli il merkezine 56 km uzaklıkta yer almaktadır. Darıca İstanbul iline ise 51 km uzaklıkta bulunmaktadır. İzmit Körfezinin kuzeybatısında yer alan Darıca ilçesinde gezilecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Darıca ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Darıca (Daritzion) Kalesi: Darıca ilçesinde yer alan kale Bizans Döneminde kalenin önünde bulunan iskeleyi korumak amacıyla yapılmıştır. Osmanlı Döneminde de kale savunma amacı ile kullanılmıştır. Günümüzde kaleden geriye sadece küçük bir sur duvarı ve burcu kalmıştır. Kale içinde yer alan kafede oturup dinlenebilirsiniz.

Bayramoğlu: Darıca ilçesinde yer alan Bayramoğlu İstanbul ve çevresinin önemli bir tatil beldesidir. Marmara denizi kıyısında yer alan Bayramoğlu yazlık konutlarının yoğun olduğu bir yerdir. Sakin yapısından dolayı şehrin kalabalığından kurtulmak isteyenlerin uğrak yeri olan Bayramoğlu’nda konaklamak için oteller yer almaktadır.

Sancaktepe: Darıca ilçesinin en yüksek tepesidir. Eşsiz bir manzaraya sahip Sancaktepe bölgenin n çok tercih edilen mesire yeridir. Ağaçlık yeşil bir alan olan Sancaktepe içinde piknik alanı, yürüyüş yolları, kafeterya ve büfe yer almaktadır. Keyifli zamanlar geçireceğiniz Sancaktepe’de gün batışını izleyebilirsiniz.

Darıca Sahili: Darıca ilçesi 16 km uzunluğunda bir sahile sahiptir. Marmara Bölgesinin en güzel yerlerinden olan Darıca Sahili görülmesi gereken yerlerdendir. Darıca Sahilinde çocuk oyun alanları, kafeteryalar, restoranlar, piknik alanları ve balık tutulacak yeler bulunmaktadır. Muhteşem bir manzaraya sahip Darıca Sahilinde keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Dudayev Parkı: Darıca ilçesinin kültür ve eğlence merkezidir. Park içinde oyun alanları, yürüyüş parkurları ve çay bahçeleri bulunmaktadır. Ayrıca park içinde yer alan amfi tiyatrosunda Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivali düzenlenmektedir.

Darıca Hayvanat Bahçesi: Darıca ilçesine bağlı Bayramoğlu yöresinde yer almaktadır. İstanbul’a 38 km uzaklıkta yer almaktadır. 1991 yılında Kuş Cenneti olarak kurulan botanik park daha sonraları hayvan çeşitleri eklenerek hayvanat bahçesine dönüştürülmüştür.  Hayvanat Bahçesi içinde yaklaşık 350 çeşit hayvan ve 500 den fazla bitki türü bulunmaktadır. Ayrıca hayvanat bahçesi içinde çok sayıda kuş türü bulunmaktadır. Keyifli zaman geçireceğiniz hayvanat bahçesini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Darıca Bayramoğlu

Darıca Otelleri ve Darıca Otel Fiyatları

Darıca Hangi Şehirde
Darıca Haritası
Darıca Hayvanat Bahçesi
Darıca Kocaeli
Darıca Nasıl Gidilir
Darıca Sahil
Darıca

2 YORUMLAR

  1. elinize sağlık ne güzel anlatmışsınız, ben de bir gezi planlama gayretindeyim yazınızdan faydalanmak istedim ve google da arama yapınca mesela dudayev parkı için birden fazla sonuç gördüm, bu kadar emek vermişken bir de konum ekleseniz ya da sanıyorum google da harite güzergah oluşturma hizmeti var onu yapsanız yazınızı taçlandırmaz mı ? Teşekkür ederim iyi günler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here