Derince

Derince Kocaeli iline bağlı bir ilçedir. Derince ilçesi Kocaeli il merkezine İzmit il merkezine 8 km uzaklıkta yer almaktadır. İstanbul’a ise 90 km uzaklıkta bulunmaktadır. Derince birçok sanayi kuruluşuna ev sahipliği yapan bir ilçedir. Derince ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Harikalar Sahili: Derince ilçesinin sahilinde yer almaktadır. İzmit merkezinden buraya vapur ve otobüs seferleri düzenlenmektedir. Harikalar Sahiline karadan ve denizden ulaşmak mümkün. 2006 yılında en iyi proje ödülünü almış güzel bir parktır. Park içinde gerçek boyuttaki masal kahramanları, büyük havuzlar, mini marina ve şelaleler yer almaktadır. Her yaştan insana hitap eden Harikalar Sahilinde yel değirmeni, Nuh’un Gemisi, mantar ve korsan gemisi şeklinde restoranlar ve büfeler bulunmaktadır. Çok sayıda yerli ve yabancı turist alan Harikalar Sahili görülmesi gereken yerlerdendir.

Buz Pateni Tesisleri: Derince ilçesinde yer almaktadır. Olimpik donanımlara sahip buz pateni tesisleri ülkemizde yapılan ulusal ve uluslararası buz pateni yarışmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Burada yer alan Buz Pateni Tesisleri sayesinde ilçe adını duyurmuş ve gelişmiştir.

Derince Çarşı Merkez
Derince Çenesuyu
Derince Hangi Şehirde
Derince Haritası
Derince Kocaeli
Derince Nasıl Gidilir
Derince

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here