Didim Vegan Festivali Başladı
Didim Vegan Festivali Başladı

Aydın’ın Didim ilçesinde bu yıl üçüncüsü yapılan Didim Vegan Festivali, 200 stand eşliğinde başladı ve toplamda 4 gün sürecek.

Vegan Festivali

Festivalde kesinlikle hayvan ürünleri satılmıyor. Adından anlaşılacağı üzere özellikle vegan yiyeceklerin sergisinin yapıldığı festivalde patatesten yapılan peynire, mantardan yapılan kokoreçe ve buğdaydan yapılan dönere rastlarsanız şaşırmayın sakın.

Festivalin en ilginç yanlarından birisi ise hiç şüphesiz Didim Belediye Başkanı CHP’li Deniz Atabay beyefendinin kepçeyle yemek yapması oldu.

Deniz Atabay yaptığı konuşmada : “Vegan Festivalinin bugün 3’üncüsünü düzenliyoruz. Resmi açılış yarın olacak ama bugünden yoğun bir ilgi ve alaka var. Asıl lokomotifimiz bizim yerli halkımızdır. Onların katılımı bu işin dünyaya ve Türkiye’ye tanıtılması için çok önemlidir. Bizzat evlerinde yapıp getirdiği yiyecekler çok önemli. Ulusal firmaların katılıyor olması Didim Vegan Festivalinin gücünün ispatı demektir. Biz bu vegan felsefesinin önce Türkiye’ye oradan da tüm Avrupa’ya yayılmasını istiyoruz” dedi.

Fotoğraf Kaynak : Sözcü Gazetesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here