gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Doha Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Doha dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan Katarın başkentidir. 1.351.000 kişilik nüfusa sahip olan Doha ülkenin en kalabalık şehridir.

Doha Nerede

Doha Katar Yarımadasının doğusunda Basra Körfezi kıyısında yer almaktadır. Dünyanın en çok turist çeken kentlerinden biri olan Doha ihtişamlı mimari yapıları, Basra Körfezi kıyıları, kültürel zenginlikleri ve tarihi yapıları ile ön plana çıkmaktadır. Buhara kentinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Göz at ;

  1. Doha Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Katar Hakkında Bilgi, Gezilecek Noktalar
  3. Katar Nerede?
  4. Katar’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Katar Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Doha’nın en önemli simgelerinden biri olan 2008 yılında açılan 45 bin metrekarelik alanı ile kıyıdan uzakta yapay bir ada üzerine yapılmış olan İslam Eserleri Müzesi, yüz yıllık bir geçmişe sahip olan Eskipazar, yapay  bir ada olan Thé Pearl, 5 kilometrelik bir sahil yolu olan İzmir Kordon’a benzeyen Korniş, çarpıcı model ve yeni yapıların gökdelenlerin bulunduğu West Bay Bölgesi, ülkenin en göz alıcı camilerinden biri olan 171 metrekarelik bir alana kurulan kentin en büyük camisi İmam Muhammed bin Abdulvahap Camii, kentin en önemli turizm yeri olan Venedik’i Doha’ya taşıyan bir proje olan Mad Villagio Mall.

Çöl ikliminin hakim olduğu Doha kentini ziyaret etmek için en uygun dönem Mayıs ve eylül ayları arasıdır. Doha kentine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here