Dominika Hakkında Bilgi
Dominika Hakkında Bilgi

Dominik Cumhuriyeti, Karayipler’de bir ada ülkesidir. Kristof Kolomb ilk seyahatinde adaya indi ve ona Hispaniola adını verdi. “Küçük İspanya” anlamına gelmektedir. Dominik Cumhuriyeti adayı Haiti Devleti ile paylaşmaktadır. Dominik Cumhuriyeti’nde İspanyolca, Haiti’de ise Fransızca konuşulmaktadır.

Dominik Cumhuriyeti yaklaşık olarak İsviçre’nin büyüklüğüne sahiptir, ancak biraz daha fazla nüfusa sahiptir. Bazen Karayipler’de bulunan Dominika Adası ile karıştırılmaktadır. Adı Aziz Dominik’ten gelmektedir.

Dominik Cumhuriyeti Hakkında Bilgi
Dominik Cumhuriyeti Hakkında Bilgi

Dominik Cumhuriyeti dünyanın en popüler turistik yerlerinden biridir. Kışın bile, sıcaklıklar gece 20 santigrat derecenin altına düşmez. Su sıcaklıkları yıl boyunca 26 ila 28 derece arasındadır. Türkiye’de ki gibi mevsimler yoktur. Yağmur mevsiminde, hava çok nemli olduğu için ferahlatıcı görünen kısa yağmur fırtınaları vardır.

Başkenti Santo Domingo’dur. Eski Şehir hala bir İspanyol Koloni şehri gibi görünüyor. 1500 yılında kurulmuş ve Avrupalılar tarafından inşa edilen Amerika’nın en eski şehridir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz