Dünya Küçüktür
Dünya Küçüktür

Türk Gezginlerle röportajlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugün sizlere Gezgin Ayşe’den ya da namı-ı diğer Aşe’den bahsedeceğim. Kırmızıyı seven, Dünyayı küçük gören 🙂 Gezmeyi çok seven bir hanım efendi ile tanıştıracağız. Dikkat!!! 🙂 Seyahatleri hakkında gerçekleştirdiğimiz bu güzel röportaj sizi gaza getirebilir.

Instagram :https://www.instagram.com/dunyakucuktur

1- Bir gezgin olarak Seyahat senin için ne ifade ediyor? Neden seyahat edip paylaşıyorsun. Evde oturmak güzel değil mi?

– Seyahat benim, kendim olma şeklim ve kendimi bulduğum anları temsil ediyor. Seyahat etmeye başlamadan önce hayatın sayfalarını boş çevirdiğimi fark ettim. Şimdi ise yaşadığımı hissediyorum.

Seyahatlerimi paylaşma sebebim, gördüğüm yerlerle ilgili özgürce bilgi paylaşımı ve yorum yaparak insanlara ilham olmak istemem.

Evde oturmak evet güzel ama hep oturmak güzel değil. üretmek, kendine bir şeyler katmak hayata karşı motive olmamı sağlıyor.

2- Seyahatlerini Instagram sayfanda güzel tanıtıyorsun. Seni takip etmek güzel. Yola çıkmadan önce nasıl bir planlama dahilinde yola çıkıyorsun? Yoksa gittiğin yere göre akışına bırakmayı sevenlerden misin?

– Teşekkürler. Yolda çıkmadan önce bir gezilecek görülecek yerler listesi rotası hazırlıyorum. Ama bu, her dakikami planladığım bir plan olmuyor. hem planlı hem akışına göre diyebileceğim bir tarzım var. Her şehirde kendime kaybolmak ve boş boş etrafı gözlemlemek ya da manzara izlemek için için fırsat veriyorum.

Dunyakucuktur
Dunyakucuktur

3- Seyahat ekonomisini nasıl karşılıyorsun? Her yerde kalırım diyenlerden misin yoksa mutlaka yatak olmalı diyenlerden mi?

-Seyahat ekonomimi çalışarak karşılıyorum. Her yerde kalamam. yıldızı önemli değil ama temiz güvenli bir otel ya da airbnb yöntemiyle tüm ev kiralama şeklinde tercih ediyorum. Çünkü gezmek için enerjiye ihtiyacım var. eziyete dönüşsün istemiyorum.

4-Seyahatlerin sırasında önceliğin var mıdır? Örneğin iki ülke arasında kararsız kalsan seçim gücünü ne belirliyor?

-Seyahatlerimde önceliklerim var. İki ülke arasında kaldığımda sanatsal ve görsel tarafı en ilgimi çeken tarafı seçiyorum.

5-Özellikle sevdiğin/sevmediğin bir ülke ya da şehir var mı?

– En sevdiğim Ülke Endonezya ve İtalya.  En sevmediğim ülke ya da şehir yok. deneyimlerim arasında en az ilgimi çeken yerler oldu ama tam anlamıyla sevmedim diyemem.

6-Seyahatlerin sırasında enerjini düşüren olaylar oluyor mu?

– Zaman ve maddi kısıtım olduğunda bir de o an yanımdaki yol arkadaşımla bir anlaşmazlık yaşarsam enerjim düşüyor.

7- Seyahatlerini takipçilerinle paylaştıktan sonra sosyal medyada olumlu olumsuz eleştiriler alıyor musun? Olumlu eleştiriler seni teşvik ediyor mu? Ya da tersi olarak olumsuz eleştiri aldığında nasıl bir karşılık veriyorsun?

-Seyahatlerimle ilgili olumlu eleştiri aldığımda teşekkür ediyorum. Olumsuz eleştirilerin türü, paylaşmayı söylemeyi atladığım bir eksiği tamamlayıcı nitelikteyse teşekkür ediyorum. Şu ana kadar olmadı ama, hakaret boyutuna giderse önce dijital bilgilerini bir yere not edip cevabını hakaretsiz bir şekilde verip engellerim ve daha öncesinde aldığım dijital bilgilerle dava açarım. Çünkü bura benim evim, kimse evime gelip bana hakaret edemez.

8-Pasaport ve vize ücretlerinin seyahat etmenin önünde engel teşkil ettiğini düşünüyor musun?

-Tabi. Artı bir külfet.

9-Seyahatlerinin nihai hedefi nedir? Şu kadar ülkeyi mutlaka gezmeliyim gibi bir hedefin var mı?

-Tüm dünyayı gezmek her gezginin hayalidir. Benim de. Hepsini gezdikten sonra öncelikli ülkelerimden bazılarında 2-3 ay yerli hayatı yaşamak nihai hedefim.

10-Sence seyahat nasıl olmalı? Bir arkadaşla mı, eşle mi, ya da solo mu? Senin özel bir tercihin var mı?

-Tek gezmeyi sevsem de tercihlerinizin benzer olduğu bir arkadaş bir eş tabi güzel olur. Paylaşmak hayatın her alanında güzel.

11-Bizlere başından geçen ve sende etki bırakan bir seyahat hatıranı anlatır mısın?

Bir gezim sırasında marketten su alırken arkamda türk bir arkadaşla karşılaşıp büyük bir coşku ve heyecanla birbirimize sarılmıştık. Yanımdaki arkadaşım napıyorsun diyip beni dürttü 🙂 Hiç tanımadığım biri olmasına rağmen çok sıcak bir tanışmaydı. Uzun bir yurt dışı seyahatinin son zamanlarına denk geldiği için türkçe konuşan türk biriyle karşılaşmak çok iyi gelmişti. Tanıştıktan sonra ülkeyi beraber gezmeye devam ettik. Güzel bir yol arkadaşıydı.

Teşekkürler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz