Catacombs, Paris
Catacombs, Paris

Dünya üzerinde gezilecek pek çok yer vardır. Müzeler, Akvaryumlar ve Tarihi yapılar gibi.. Ancak bazı gerçekten korkunç yerler vardır ki, oralarda gezmek ürkütücü olabilmektedir.

Korkunç Gezilecek Yerler

Gerçek anlamda perili yerlerden bazı örnekler ister misiniz? İnsanların kendilerini öldürmeye çalıştığı korkunç bir orman olduğunu biliyor muydunuz? Yoksa Ukrayna’da bir nükleer patlama yüzünden … … terk edilmiş bir şehir var mı? Filipinler’deki uçurumlar hakkında ne düşünüyorsun? Yoksa gizemli bir şekilde daha da büyüyen … ve daha büyük … ve daha büyük nesneler mı var?

Çoğu insan geleneksel olarak bu tür korkutucu yerlerden kaçınır. Belki de sizde öylesiniz – Tamamen kemiklerden yapılmış kiliseler veya Şeytan’ın vesayetle ziyaret ettiği zihinsel hastaneler ve mezarlıklardan istifade eden tür. (Sen kim olduğunu biliyorsun.) Öyleyse dünyanın en unutulmaz yerlerini ziyaret etmeyi seçebilirsin. Evet, bu korkunç yerler gerçekten var.

10The Island of Dolls, Meksika

The Island of Dolls, Mexico

Burada insanlar sırf tırssın diye ağaçlara bebek bezi asmaktadırlar.

9Aokigahara Forest, Japonya

Aokigahara Forest, Japonya

Bir orman düşünün yemyeşil ve çok güzel. Ancak burada yürümek biraz cesaret ister. Her yıl 100’den fazla Japon bu ormanda intihar etmekte. Anlayacağınız ormanda gezerken karşınıza aniden bir ceset çıkabilir.

8Kenmore Insane Asylum, Avustralya

Kenmore Insane Asylum, Avustralya

Avustralya’nın terk edilmiş deliler hastanesi. 1895 yılında açılan bu yerde kalan insanlara pek çok işkence yapılmış. Şimdilede perili olduğu söylenmekte.

7Catacombs, Paris

Catacombs, Paris

İçi kemik dolu tüneller. Cadılar bayramında burada kalmak için para ödeyenler bile var. Kemiklerle dolu bir geceye ya da tura ne dersiniz.

6Poveglia Island, Italya

Poveglia Island, Italya

İtalya denilince aklınıza sadece kondollor üzerinde romantik geziler gelmesin. Bu şirin ada hastalık ve veba ile dolu. Hatta oraya gitmek için bir ulaşım aracı bile kiralamıyorlar.

5The Bell Witch Cave

The Bell Witch Cave

Bu mağarada cadıların yaşadığı iddia edilmektedir. Birleşik Devletlerde bulunan bu mağaraya girmek cesaret ister.

4Moundsville Penitentiary

Moundsville Penitentiary

Amerika’da ki bu hapishanede zamanında çok fazla Kızılderili öldürmüşler. Şimdilerde ise bu binada Kızılderililerin ruhlarının gezdiği söylenmektedir.

3The Dargavs (City of the Dead), Rusya

The Dargavs (City of the Dead), Rusya

Burası Kuzey Osetya’da bulunan terk edilmiş bir köy. Periler yaşadığı iddiasıyla terk edilmiş ve kimsenin uğramadığı bir toprak parçası haline gelmiştir.

2Danvers State Hospital, Massachusetts

Danvers State Hospital, Massachusetts

Burası şimdilerde terk edilmiş bir deli hapishanesi. 1800’lerin sonunda yapılmış olan binada delilere elektro şoktan tutunda ne kadar işkence çeşidi varsa uygulanmıştır. 2500 kişinin barındığı bu hapishanede onlarca kişi öldürülmüştür. Şimdilerde ziyarete açıktır.

1Hotel Cecil, Los Angeles

Hotel Cecil, Los Angeles

Amerikan korku hikayelerinin çıkış noktası olan bir oteldir. Pek çok insanın özellikle fahişelerin bu otelde intihar ettiği ya da öldürüldüğü söylenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz