Ergan Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir & Konaklama

Erzincan kent sınırlarında bulunan Ergan Kayak Merkezi, Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan önemli kayak merkezlerinden biridir.

Bu kayak merkezi 2970 metre yüksekliğe sahip Ergan Dağında bulunur. Kayak merkezi alanı; 1.800 m, 2.662 m, 2.455 m, uzunluğunda pistler bulunmaktadır. Ayrıca yeni teknoloji ile donatılmış .Saatte 2700 kişi taşıma kapasitesi olan telesiyej sistemi ve Bin kişi kapasite ile Teleferik sistemi bulunur. Doğu Anadolu Bölgemizin yeni parlayan yıldızı Ergan Kayak Merkezi, kış aylarında içinizi ısıtacaktır. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip hoş  vakit geçirebilirsiniz.

Ergan Kayak Merkezi Nerede?

Ergan Kayak Merkezi, Erzincan ili, Yaylabaşı Beldesine bağlı  Türkmenoğlu Köyü sınırlarında bulunur. Erzincan il merkezine yaklaşık 12 km uzaklıkta bulunur.

Ergan Kayak Merkezi Nasıl Gidilir?

Ergan Kayak Merkezi’ne ulaşım oldukça kolaydır. Zaten bu yüzden çokça tercih edilmektedir. Ergan Kayak Merkezi’ne ulaşmak için ilk önce Erzincan’a ulaşmak gerekir. Bilindiği üzere Erzincan’a Demir, Hava ve Karayolu ile ulaşım mümkündür. Erzincan şehir merkezine ulaştıktan sonra 13 Şubat Çarşısı bölgesinde yer alan Yaylabaşı Otobüsleriyle(Otobüsler 07:00-20:00 saatleri arasında çalışmaktadır) kayak merkezine ulaşım sağlanabilir. Ya da havaalanından buraya taksi ile çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ergan Kayak Merkezi Konaklama

Buraya geldiğinizde birkaç gün kalmanız gerekecektir. Bunun içinde nerede konaklanırım sorusu akla gelmektedir. Hiç telaşa gerek yok. Çünkü hem kayak merkezi yakınlarında hem de Erzincan merkezinde çok sayıda konaklama yerleri bulunmaktadır. Buraya ulaşım da çok rahat olduğu için her yerde konaklayabilirsiniz.

Ergan Kayak Merkezi Ne zaman Gidilir?

Ergan Kayak Merkezi’ne gitmek için en uygun zaman aralığı Aralık-Mart ayları arasıdır. Bu aylarda sezon başlayıp bitmektedir. Özellikle Sömestr tatili için güzel bir alternatif olabilir. Ayrıca burası sadece kış ayları için değil yaz aylarında da oldukça aktif olabilmektedir. Buraya yaz aylarında çok sayıda kişi akın eder. Yaz aylarında birçok spor faaliyeti burada yapılmaktadır. Buraya gelmek için kışı beklemek gerekmez diye düşünüyorum. Fakat kış aylarında da bir başka güzel olmaktadır. Daha fazla bilgi için Ergan Kayak Merkezi Web Sitesine bakabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here