Essen Hakkında Bilgi
Essen Hakkında Bilgi

Essen Almanya’da bir şehirdir. Batıda, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yer almaktadır. Essen’de yarım milyondan fazla insan yaşıyor ve bu da onu Almanya’nın en büyük şehirlerinden biri haline getirmektedir. Essen çevresinde Ruhr bölgesi olarak adlandırılan başka büyük şehirler de vardır.

Taş devrinde bile insanlar burada yaşıyordu ve Orta Çağ’da ünlü bir manastır vardı. Burası, diğer insanların bir aileye ait olduğu gibi kiliseye ait erkeklerin veya kadınların yaşadığı bir yer. Bir kadın Manastırıydı.

Essen Hakkında Bilgi
Essen Hakkında Bilgi

19. yüzyılda birçok insan Essen’e taşındı. Bunun nedeni, toprakta bulunan Kömürdür. Çelik de demirden yapılmıştır. Sanayileşme döneminden bahsediliyor. Böylece Essen’de kömürü Yukarı çıkarmak için kullanılan birçok maden, ayrıca fabrikalar ve tabii ki birçok işçi için evler inşa edildi.

İkinci Dünya Savaşı’nda, bombalar yiyeceklerin çoğunu yok etmiştir. Gıda için yeniden ekim yapıpldı. Ancak kısa bir süre sonra başka bir sorun yaşandı: daha az Kömür bulunduğundan, birçok insan işsiz kaldı. Buna rağmen, Essen hala çok sayıda mağaza, Müze ve Duisburg ile paylaştığı bir üniversite ile büyük bir şehirdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz