Falcon Heavy projesi Uzay'da Gezilecek Yerler
Falcon Heavy projesi Uzay'da Gezilecek Yerler

2011 yılında planlanan, Ancak geliştirmeler sonucunda 2018 yılında uzaya gönderilen Elon Musk’un girişimi, Falcon Heavy uzay aracı, önümüzdeki dönemlerde turistleri uzayda ağırlayabilir.

Uzay’da Gezilecek Yerler

Bildiğiniz gibi Elon Musk, Amerika’nın multi milyarder iş adamlarından birisidir. Dünya genelinde Tesla marka elektrikle çalışan araçlarıyla tanınsa da, aslında kendisi uzay meraklısı bir girişimcidir. Son yaptığı röportajında uzaya turist göndermek istediğinden bahsetmiş ve bunun için bazı uzay araçları geliştirmek için gece gündüz çalıştığını belirtmişti.

Uzay beni aşar diyenler için Dünyanın en ilginç köyü

Kendisinin son girişimi olan ve Amerika’nın Florida kentindeki Cape Canaveral uzay üssünden fırlatılan Falcon Heavy uzay aracı, 3 roketle ve içinde bir Tesla elektrikli otomobil dahil olmak üzere uzaya fırlatıldı. Sorunsuz bir şekilde fırlatılan ve tüm Dünyanın izlediği uzay aracı, otomobili sağ salim Mars’a indirecek mi henüz net değil ama girişimci Elon Musk’a göre harika uzay fotoğrafları göndereceği kesin. Elon Musk, yaptığı açıklamada her şey kusursuz bir şekilde gider ve çalışmalar başarılı olursa ileride çok paralı turistleri, Uzay’da gezilecek yerleri görsün diye yollaya bilirmiş. Bakalım nasıl olacak..

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here