Fiji Nerededir
Fiji Nerededir

Fiji Nerededir? – Fiji Pasifik Okyanusu’nun güneyinde bulunan bir dizi adadan oluşan bir ülkedir. Fiji Adası 215’i ıssız olmak üzere toplam 322 adadan ve 522 adacıktan oluşmaktadır.

Fiji Nerededir?

batısında Vanuatu, güneybatısında Yeni Kaledonya, doğusunda Tonga, kuzeydoğusunda Soma, kuzeyinde Tuvalu, güneydoğusunda Yeni Zelanda’ya bağlı olan Karmedec Adaları bulunmaktadır. Fiji 9 ada bölgeden oluşmaktadır. Ülkenin başkenti Suva şehridir. 909.389 kişilik nüfusa sahip olan Fiji ülkesinde çok sayıda farklı etnik gruplar bulunmaktadır.

Göz at ;

  1. Fiji Gezilecek Yerler
  2. Fiji’de Gezilecek 10 Yer
  3. Fiji Nerede?
  4. Fiji’nin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Fiji Vizesi

Fiji ülkesinin resmi dilleri İngilizce, Hindi ve Fiji’dir. Fiji ülkesinin yüzde 64’ü Hristiyanlık, yüzde 28’i Hinduizm, yüzde altısı İslam dinine inanmaktadır. Fiji Ülkesi muazzam doğal güzelliği ve birbirinden güzel plajları ile ön plana çıkmaktadır.

Tropikal iklime sahip olan ülkeye gitmek için en uygun zaman yağışın azaldığı kasırgaların pek yaşanmadığı günlük ortalama sıcaklığının 25 dereceye düştüğü Mayıs ve ekim ayları arasıdır. Fiji ülkesine Türkiye’den aktarmalı olarak ulaşım sağlamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here