Filipinler Nerededir
Filipinler Nerededir

Filipinler Nerededir? – Güneydoğu Asya’da Pasifik Okyanusunun batısında yer alan Filipinler irili ufaklı 7.641 adacıktan  oluşan bir ülkedir. 300.000 kilometrekarelik alanı kaplayan Filipinler 3 ana coğrafi kara parçasından oluşmaktadır.

Filipinler Nerededir?

Filipinler ülkesinin başka ülkelerle kara bağlantısı yoktur. Filipinler Ülkesi; Çin, Endonezya, Malezya, Vietnam ve Tayvan ülkeleri yakınında bulunmaktadır. Muhteşem bir doğaya, kumsallara, yağmur ormanlarına sahip olan Filipinler Ülkesi çok sayıda turist ağırlamaktadır. Turizmin gözde yerlerinden olan Filipinler ülkesinin başkenti Manila şehridir.

Göz at ;

  1. Filipinler Gezilecek Yerler
  2. Tacloban Nerede, Hangi Ülkede?
  3. Manila Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  4. Filipinler’de Gezilecek 10 Yer
  5. Filipinler Nerede?
  6. Filipinler Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  7. Filipinler Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ülkenin en kalabalık şehri ise Quezon City şehridir. Filipinler ülkesinin resmi dili Filipince ve İngilizcedir. Bu iki dil dışında ülke genelinde yaklaşık 180 tane farklı dil konuşulmaktadır. Ülkenin para birimi ise Filipinler pezosudur.

Seküler bir devlet olan Filipinler ülkesinde en yaygın din Hristiyanlıktır. Filipinliler ülkesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 30 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Türkiye’den İstanbul çıkışlı Filipinler’e direkt uçuş bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here