Fürth Hakkında Bilgi
Fürth Hakkında Bilgi

Fürth bir Alman şehridir ve Bavyera’da küçük bir şehirdir. Main-Donau-Kanal üzerindeki Mittelfranken bölgesinde yer alır ve doğrudan Nürnberg ve Erlangen ile sınırlanmıştır. Fürth’de 120.000’den fazla insan yaşıyor. Şehrin adı Ford’dan geliyor. Nehrin içinden geçebileceğiniz düz bir yerdir.

Fürth Hakkında Bilgi
Fürth Hakkında Bilgi

Şehir 1000 yıldan fazla bir süredir var. Başlangıçta önemli bir pazar Şehriydi, ancak kısa bir süre sonra Nürnberg bölge için daha önemli hale gelmiştir. Otuz yıl Savaşında Fürth, Hırvat Atlılar tarafından neredeyse tamamen yakıldı. Yangından sadece üç bina kurtuldu: Aziz Michael Kilisesi, Sinagog ve eskort Evi. Burası Margrave’in güçlü taş eviydi.

İkinci Dünya Savaşı sırasında İngilizler ve Amerikalılar tarafından yapılan hava saldırılarında durum farklıydı: şehir neredeyse hiç yok edilmedi. Eski şehrin tamamı koruma altındadır.

Bugün, Fürth, Nürnberg ve Erlangen çevresindeki bölge tüm Almanya’nın en zenginlerinden biridir. Fürth’de oyuncaklar ve bisiklet Kaskları gibi birçok şey üretiliyor. Bira da yapılmaktadır. Ayrıca birçok müze, tiyatro ve üniversite bulunmaktadır. Fürth’in simgesi Belediye binasıdır. Kulesi Floransa’daki Palazzo Vecchio’ya benziyor. Fürth aynı zamanda internetteki en büyük şehir ansiklopedilerinden birine sahiptir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz