Emre Bazarkaya
Emre Bazarkaya

Merhaba ben Emre Bazarkaya. Eskişehirliyim. Kamu da çalışıyorum.
Yeni yerler keşfetmeye 2015te başladım.Gezilere ilk başlarda turlarla gidiyordum.Ve bana göre olmadığını farkettim. Çünkü rehberin arkasından koyun gibi sürü halinde gidip onun verdiği kısıtlı zamanda nasıl özgür olup oraları yaşayabilirim ki!

Artık sloganım şuydu;Kır zincirlerini… Gideceğim yerleri önceden araştırıp ve planlayıp yollara düştüm ve çok daha keyifli maceralı ve dolu dolu yaşayarak yeni yerler keşfettim.Farklı kültürlerden yeni insanlar tanıdım. 4 sene içinde Avrupa’da İtalya Avusturya Macaristan Slovakya ve Hollanda ya önceden ucuz uçak bileti ayarlayıp tur olmadan tek başıma gittim.

Gezgin Emre Bazarkaya
Gezgin Emre Bazarkaya

Rüya şehir Venedikteki rengarenk evlerin kanalların olduğu murano ve burano adaları, Rönesansa yolculuk yaptıran Michelangelonun Floransası,Doğayla eğlencenin buluştuğu efsane şehir Amsterdam,her yerinden sanat fışkıran mozartın kalesi Viyana ve gündüzü seyranlık gecesi gerdanlık tunanın incisi Budapeşte bende güzel iz bıraktı.Ülkemin yaklaşık 70 ilini gezdim.

Bozcaadanın polente fenerinde gün batımını izlemek,medeniyetlerin buluştuğu Mardinde Mezopotamyayı yaşamak, Diyarbakırın tarihi hanlarında lezzetli bir kahve içmek.Rizenin pokut yaylasında manzaraya karşı muhlama yemek,Fethiyenin faralyasında ölüdenize karşı keyif yapmak…Ülkemin her yeri cennet yeter ki gezmesini bil..Ve doğa kısmına gelirsek kamp yaptığımız Düzce’deki Pürenli yaylası ve Yenişehirdeki Günece cennet kanyonu ve Aydındaki Arapapıştı kanyonu popüler olmayıp bakir kalan bende iz bırakan yerler oldu.

Seyyah Emre Bazarkaya

Gelelim başımızdan geçenlere 🙂2015 yılına kadar pek kimsenin girmediği dağcı grupların keşfiyle öğrendiğimiz Günece cennet kanyonuna gitmek için kardeşimle beraber yola çıktık. 2.5 saat yolculuğun sonrası Günece köyüne vardık. Kanyonu yaşlı amcalara sorduk gitmedikleri için bize yardımcı olamadılar ve yola devam ettik.

Yol bir yerden sonra çok kötü olduğu için araba bir yere kadar gitti ve arabayı orada bıraktık. Orman yolundayız ve kimseler yoktu telefon da çekmiyordu.Tam o sırada Güneceli motosikletli 18 yaşında genç bir çocuk denk geldi motosikletiyle bizi teker teker alarak kanyona vardık. Ve o kadar emeğe değen adı gibi cennet bir yer olduğunu gördük.

İmkanlar dahilinde hayatta sevdiğin yapmak istediğin hiçbir şeyi erteleme. Ertelersen hayatı ertelersin…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here