Gezgin Pelin Zorlu
Gezgin Pelin Zorlu

Merhabalar ismim Pelin, şu an İstanbul’da özel bir sektörde yönetici olarak çalışıyorum. 5 yaşımdan beri gerek iş için ,gerek yeni yerler keşfetmek için olabildiğince  seyahat ediyorum ve bu benim normalim, hayatım haline geldi.

Seyyah pelin Zorlu
Seyyah pelin Zorlu

Karantina günleri aslında bana yeni yerler keşfetmenin, yeni kültürler tanımanın vermiş olduğu tutkuyu yeniden canlandırdı ve bu yüzden gezdiğim yerleri ve notlarımı toparlayıp hemen çalışmalara başladım.

Seyyah Pelin
Seyyah Pelin

Bugüne kadar 32 ülkede, 85e yakın şehri gezdim ve  gezerken bana o seyahatimi hatırlatacak muhakkak kar küresi, çan, pin vb. gibi ufakta olsa birşeyler alırım ve onlara baktıkça anılarımı taze tutmaya çalışırım.

Pelinintygeziyor
Pelinintygeziyor

Seyahatlerimiz sırasında asla unutamayacağımız hatıralar biriktiririz. Yeri gelir öyle bir deneyim yaşarız ki, şimdiye kadar yaşadığımız bütün zamanlar o ‘an’ da anlamını kazanır. Tadını asla unutamadığım Lizbon’daki Ponto Final’da yediğim ahtapottan tutun da , Bergen’den yola çıktığım fjord gezisinde nefesimi kesen manzaralara kadar birçok büyülü anları hafızama kazıdım ve kazımaya da devam edeceğim.

Pelin Zorlu
Pelin Zorlu

Seyahat sırasında zaman zaman istenmeyen tecrübelere de tanıklık edebiliyoruz. Yarı-tropik bir ada olan Madeira adasında mahsur kalıp havalimanında yerlerde uyumak zorunda kalmamdan tutun da , aldığım sörf dersi sırasında bir anda çıkan hırçın dalgaların etkisiyle dengemi kaybedip kayalıklara doğru sürüklenirken ders veren hocanın beni boğulmak üzereyken kurtarmasından mı bahsedeyim yoksa Japonya’da tapınaklardan birinde gezerken ısıran böceğin ateşimi çıkarması ve akabinde ısırıktan dolayı oluşan yaraya amonyak almak gittiğim bir eczanedeki yaşlı teyzeye amonyağı anlatmak için amonyak’ın kimyasal formülünü yazıp anlaşma çabamdan mı bahsedeyim bilmiyorum. Şunu çok iyi biliyorum ki her ne kadar zor zamanlar geçirsekte bazen seyahatlerimizde, burda önemli olan zor anlarda yaratma cesaretimizi kullanarak muhakkak bir çözüm üretebiliyoruz.

Gezgin Pelin
Gezgin Pelin

Dünya’da keşfedilmeyi bekleyen birçok renk var ve bu yüzden içimizdeki seyahat aşkı asla bitmesin!

Gezgin Pelin Zorlu
Gezgin Pelin Zorlu

Eğer sizde anılarıma benimle beraber ortak olmak isteseniz hepinizi bekliyorum!

Instagram: pelinintygeziyor

Sevgiler,

Pelin

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here