Ahmet GÜZEL
Ahmet GÜZEL

Gezginruhlugurme

Bir şeyleri keşfetmenin verdiği şaşkınlık, mutluluk ve coşku, işte beni seyahate bağlı kılan duygular…

Merhaba ben Ahmet, gezginruhlugurme adıyla paylaşımlar yapıyorum.

Seyyah Ahmet GÜZEL
Seyyah Ahmet GÜZEL

Adımdan da anlaşılacağı üzere gezmeyi ve yemeyi çok seviyorum ve deneyimlerimi gerek instagram gerekse bloğum üzerinden paylaşmaya çalışıyorum.

Gezmeyi, yeni yerler, yeni tatlar keşfetmeyi çok seven bir yapım var, bunda yaptığım işin de katkısı büyük.

Çünkü ben bir kamu kurumunda denetim elemanı olarak görev yapıyorum, işim gereği denetim amacıyla yaptığımız ve bizim adına “turne” dediğimiz iş seyahatleri sayesinde Türkiye’nin hemen hemen % 90’lık bir kısmını görme fırsatı buldum.

Turne benim için hem işimi yoğun olarak yapmak, hem de yeni şehirler, yeni insanlar, yeni tadlar demek…

Gezgin Ahmet GÜZEL
Gezgin Ahmet GÜZEL

Gittiğim yerlerde gezilecek yerleri atlamamaya ve yerel lezzet noktalarına uğramaya özen gösteriyorum. Belki bu sayede damak tadım çok gelişti. Yemek yemeyi ve mutfağa girmeyi de seven bir insan olarak yalnızca turistlerin ilk uğrak noktası olan ünlü yerleri değil aynı zamanda yörenin insanlarınca bilinen ve reklamı yapılmadığı için gölgede kalmış lezzet duraklarını da tanıma fırsatı buluyorum, paylaşım yapma amaçlarımdan biri de reklamı yapılmadığı için hak ettiği ilgiyi göremeyen yerleri ortaya çıkarmak…

Yurtdışında da Avrupa ağırlıklı olmak üzere yaklaşık 45 şehir görme fırsatım oldu.

2014 yılında dil eğitimi almak amacıyla 3 ay Londra’da kaldım. Bu dönemde boş zamanlarımı iyi değerlendirerek Britanya adası bünyesinde yer alan, Galler, İskoçya, Kuzey İrlanda, İrlanda gibi ülkeleri görme fırsatım oldu. Ayrıca bu dönemde Fransa, İspanya, Belçika, Hollanda, Norveç ülkelerine geziler yaptım.

Bunun dışında Orta Avrupa ülkelerinden Avusturya, Çekya, Slovenya, Macaristan’ı görme şansına eriştim.

Ayrıca 2019 yılının yaz mevsiminde özel arabayla yaptığımız geniş Balkanlar turu oldukça iyi bir gezi ve gastronomi deneyimi sundu bize.

Beni en çok etkileyen ve şiddetle tavsiye edeceğim gezi ise kuşkusuz 2020 Ocak ayında yaptığım Kudüs-Filistin gezisiydi, bu gezide Tel-Aviv, Kudüs ve Filistin’e bağlı birçok şehri görme şansım oldu.

Dünyada ve Türkiye’de görmeyiz arzu ettiğim tabi ki daha birçok yer var…

Lütfen takipte kalın…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz