Gezgin Ginger Voyager
Gezgin Ginger Voyager

Herkese Merhabalar ,

Öncelikle bana ulaşıp kısa da olsa kendimi tanıtma fırsatı tanıdığı için gezilecekyerler.com’a teşekkür ederek yazıma başlamak istiyorum.

Instagram sayfam ve bir de kendimi iyi hissetmek anılarımı canlı tutmak için bir bloğum var , linklerini aşağıda paylaşıyorum.

https://www.instagram.com/gingervoyagerr/   https://gingervoyager.blogspot.com/2018/03/dubrovnik-ask-bitmez.html

Ginger Voyager
Ginger Voyager

        Kendimi tanıtmam gerekirse , bir şirkette muhasebe-finans departmanında çalışmaktayım ve bulduğum her fırsatta kısa da olsa tatil planlayıp görmeyi hayal ettiğim ülkelere seyahat etmek hayatımın temel amacını oluşturuyor . Malum beyaz yaka çalışanlar olarak resmi tatiller dışında belirli sayıda gün tatillerimiz oluyor ve bu günlerde rutin hayatımızda özlemini çektiğimiz yerleri görmek en büyük hediyemiz oluyor. Ben özellikle doğa hayranı olduğum için gitmeyi planladığım ülkelerin doğalarının cazibesine kapılıp kendimi oralarda kaybolmaya bırakıp şehri yaşamaya başlıyorum.

                Seyahat planlarımı her zaman tek başıma kendi isteklerim doğrultusunda planlıyorum, bu alanda bireysel özgürlüğüm ön planda oluyor. Elbette arkadaşlarım veya ailemle de gittiğim seyahatlerim oluyor ancak tek başınalığın verdiği anlık kararlarla hareket olanağı mümkün olmayabiliyor. Seyahat planı yaptığım ülkelerde çok derinlemesine araştırmalar – planlamalar genelde yapmam , otel lokasyon tavsiyeleri ve bir kaç blog okuyarak seyahatimin genel hatlarını çizer sonrasında notlarımı da yanıma alarak ülkeyi- şehri keşfetmeye başlarım. Elimde rehberim olmasına rağmen genelde anlık olarak gördüğüm sokakların çekiciliğine kapılarak farklı, sonunun nereye çıkacağını bilmediğim ( Tabii ki kendimi tehlikeye atmadan ) sokaklara spontane girerek anı yaşamayı çok severim.

Seyyah Ginger Voyager
Seyyah Ginger Voyager

Her gezginin ruhunun ait olduğu , yada ruhunu bıraktığı bir şehir mutlaka vardır , bende ruhumu Berlin’e bıraktım. Gezme serüveni benim için aslında ruhumun ait olduğu yeri aramaktı , şimdiye kadar gezdiğim yerler içinde o yeri bulduğumu biliyorum Berlin!

                İstanbul hayatımız öylesine rutin öylesine planlı ki sonunu düşünmeden geçirilen günlerin değerini ancak bu şekilde plansız rotasız seyahatlerde yaşayabildiğimi düşünüyorum. Işte o anlarda kendimi gerçek anlamda yaşıyor hissederek , hayatta olduğuma ve o şehri o manzarayı o anı yaşadığım için şükrederek günü tamamlamak parayla satın alınabilinecek bir şey olmaktan işte o an çıkıyor.

Gezgin Ginger Voyager
Gezgin Ginger Voyager

                Ayrıca gezilerimi hiç bir zaman yemek üzerine yapmadığım için bloglarımda ve Instagram paylaşımlarımda yemek konusuna pek değinemiyorum. Çünkü yeni sokaklar keşfetmeyi yemek yemeye tercih ediyorum J Ayrıca bir de gittiğim yerlerde yeni insanlarla tanışarak farklı kültürler tanıma fırsatı da yakalamış oluyorum.

                Son günlerde yaşadığımız hastalık kısıtlamalı günlerde geriye dönüp baktığımda gezip gördüğüm yerlerin anılarının geçmişten bana kalan neredeyse tek anı olması, zamanında doğru kararlar vermis olduğum için huzur ve şükürle bu günleri yaşamaya devam ediyorum. Bu günlerin geçip gittiği zamanlarda ise ne tür bir seyahat rutim olacağını da çok merak ediyorum.

                Yazımı sonlandırırken eskilerden gelen bir sözün ne kadar doğru olduğunu yeniden hatırlıyorum : “ Çok Gezen mi Bilir ? Çok Okuyan mı ?” Aslında bu ikisini harmanlayıp hayatına doğru şekilde adapte etmeyi bilen her zaman kazanır. Okumazsanız öğrenemezsiniz , gezmezseniz de ruhunuzu doyuramazsınız….

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here