Gündüzbey Nerede? Gündüzbey'e Nasıl Gidilir?

Malatya ilimizin Yeşilyurt ilçesine bağlı Gündüzbey Beldesinde bulunan bu doğa harikası alanı ile ilgili gözlemlerimizi siz değerli okurlarımıza sunacağız.

Gündüzbey Gezilecek Yerler

Yaz ayında Malatya ilimize ziyaret amaçlı uğramıştım. İlimizin merkezinde durmak neredeyse imkansız gibi bir şey bu nasıl bir sıcaklık anlamıyorum. Dışarıda gezemiyorsun. İçeride desen klima etkisinde rahatsız oluyorsun. Çok bunalmıştım ne yapacağımı düşünürken  daha sonra bana Gündüzbey Beldesini önerdiler.

Araba ile oraya gitmek için yola çıktım. Daha varmadan soğuk suların serinliği yeşilliğin verdiği oksijenle kendime geldim. Burada akan soğuk su ve yeşilliği ile adeta kendime geldim. Burada benim gibi şehrin sıcaklığında bunalan herkes buraya gelmişti. Malatya ilimizde saklanan bu küçük cenneti keşfettiğim için mutluydum. Orada bulunan piknik alanında pikniğimizi yaptık. Akşama kadar doyasıya eğlendik. Malatya’da kaldığım süre içerisinde birkaç defa daha gitmişliğim oldu. Ayrıca burada bulunan Kır lokantalarında yapılan yemekleri de tatmayı unutmayınız.  Buraya sadece yöre halkı değil dışarıdan da birçok ziyaretçi gelmektedir.

Sonuç olarak yolunuz Malatya’ya düşerse özellikle yaz mevsiminde sevdiklerinizle birlikte buraya uğrayıp keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Buraya gitmişken bu güzellikleri ölümsüzleştirmeyi de unutmayınız.

Gündüzbey Nerede, Nasıl Gidilir?

Emeksiz Caddesi Mimar Sinan kavşağından 15 dakikada bir minibüs, Çevre yolu üniversite duraklarının olduğu yerden 30 dakikada bir otobüs hareket etmektedir. Bu minibüslerden birine binip ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here