Hattuşaş Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir ve Giriş Ücreti
Hattuşaş Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir ve Giriş Ücreti

Çorum ili, Boğazkale ilçe sınırında yer alan Hattuşaş Antik Kenti , mutlaka gezilip görülmesi gereken önemli bir tarihi alandır.

Hititlerin başkenti olarak bilinen Hattuşaş, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine alınan önemli yerlerden biridir. 1986 yıllında bu listeye alınmıştır. Burada Hititlerin döneminde kalma birçok tarihi kalıntı bulunur. Buraya yolunuz düşerse mutlaka uğrayın derim. Günümüzden  5 bin yıl öncesine ait döneme yolculuk yapmak için burası kesinlikle doğru adres.

Hattuşaş Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir?

Hattuşaş Antik Kenti, Çorum’un Boğazkale ilçesine bağlı Hisar Mahallesinde bulunur. Çorum il merkezine 82 km, Sungurlu’ya 29 Km, Boğazkale ilçe merkezine yaklaşık 1-2 km, Samsun Çarşamba Havaalanı’na ise 167 km uzaklıktadır. Hattuşa Ören Yeri, Çorum il merkezine 82 km, Sungurlu ilçe merkezine 29 Km, Boğazkale ilçe merkezine yaklaşık 1-2 km, Samsun Çarşamba Havaalanı’na ise 167 km uzaklıktadır. Buraya tabelaları takip ederek şahsi aracınızla gelebileceğiniz gibi Çorum kent merkezden Boğazkale ilçe merkezine gelen servislerle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hattuşa Ören Yeri Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Hattuşa Ören Yeri, Haftanın yedi günü açık olup 08:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Hattuşa Ören Yeri, bir açık hava müzesi olup girişi ücretlidir. Tam: 8 TL, Öğrenci: 5 TL’dir. Tek biletle antik kentin hepsini gezebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here