gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Helsinki Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Helsinki Finlandiya ülkesinin başkentidir. Aynı zamanda ülkenin en büyük ve en kalabalık şehri olan Helsinki önemli bir kültür merkezidir.

Helsinki Nerede

Helsinki açık renkli granit taşları ile yoğunlaşmış sokaklarından dolayı Kuzey’in beyaz kenti olarak da anılmaktadır. Bir adalar şehri olan Helsinki kentinde 315 tane ada bulunmaktadır.

Göz at ;

 1. Helsinki Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Finlandiya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Finlandiya Nerede?
 4. Finlandiya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Suomenlinna Kalesi
 7. Temppeliaukio Kilisesi
 8. Kamppi Şapeli
 9. Uspenskin Katedrali
 10. Olavinlinna Kalesi
 11. Finlandiya Milli Kütüphanesi 
 12. Turku Kalesi
 13. Tampere Katedrali
 14. Turku Katedrali

Helsinki Adaları mimari yapıları, doğal parkları, pazarları, müzeleri ve tarihi yapıları ile ön plana çıkmaktadır. Helsinki kentinde yer alan gezilecek başlıca yerler; Helsinki kentinin en turistik noktalarından biri olan Suomenlinna Adası ve Kalesi, Bizans ve Slav mimarisi ile inşa edilmiş olan Batı Avrupa’daki en büyük Ortodoks Kilisesi Uspenski Katedrali, Finlandiya’nın en büyük sanat kurumu olan Helsinki Ulusal Galerisi, kentin en önemli meydanlarından biri olan ve birçok tarihi mekana ev sahipliği yapan Senato Meydanı, Neo klasik bir tarzda inşa edilmiş olan Helsinki Katedrali ve kentin en popüler adası olan Pihlajasaari Adasıdır.

Helsinki kentine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz