Eskişehir İki Eylül Caddesi Nerede, Nasıl Gidilir?

İki Eylül Caddesi, Eskişehir ilimizin merkez ilçesinde bulunur. Bu cadde Eskişehir ilimizin kalbi olarak bilinmektedir.

İki Eylül Caddesi

İki Eylül Caddesi, Şehrin en ünlü ve en popüler caddesidir. Cadde üzerinde çok sayıda mağaza, Alışveriş merkezi, cafe, restoran ve otel bulunur. Burada alışveriş yapabilir ya da oturup bir şeyler yeyip içebilirsiniz. Bunun dışında gönlünüzce alışveriş yapabilir yada gece cadde üzerinde bulunan bir otelde konaklayabilirsiniz. Son olarak cadde neden bu ismi almış diyebilirsiniz. Bilindiği üzere Eskişehir ilimiz 2 Eylül 1922 yıllında Yunan işgalinde kurtulmuştur. Bu nedenle 2 Eylül günü Eskişehir’in kurtuluş günüdür. Cadde ismi de burada gelmektedir.

İki Eylül Caddesi Nerede?

İki Eylül Caddesi, Eskişehir ilimizin merkez ilçesi olan Odunpazarı’nda bulunur. Cadde şehrin kalbi olarak görülmektedir.

İki Eylül Caddesi’ne Nasıl Gidilir?

İki Eylül Caddesi trafiğe kapalıdır. Caddeye ulaşım tramvay veya özel aracınızla yapabilirsiniz. Buraya özel aracınızla gelecekseniz; Eskişehir Aşevi üzerinde yer alan katlı otoparka ya da Taşbaşı Çarşısı’nın alt katında yer alan otoparka bırakabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise Tramvay ile ulaşımdır. Otogar’dan tramvay’a binip en yakın  tramvay durağı olan “Çarşı” tramvay durağında inip ulaşabilirsiniz.(Tramvay cadde üzerinde geçmektedir. Bu durak caddenin tam ortasında bulunur.)

Eskişehir Tramvay haritası

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here