İncirliova

İncirliova Aydın iline bağlı bir ilçedir. İncirliova ilçesi Aydın il merkezine 11 km uzaklıkta yer almaktadır. İncir bahçeleri ile kaplı olan İncirliova ilçesi ismini bu incir bahçelerinden almıştır. İncirliova ilçesinde her yıl incir festivali düzenlenmekte ve çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. İncirliova ilçesinde gezilecek yerler şunlardır:

Dereağzı Köprüsü: İncirliova ilçe merkezine bağlı Dereağzı Köyünde yer almaktadır. Dereağzı Köprüsü 1400’lü yıllarda inşa edildiği tahmin edilmektedir. Dereağzı Köprüsü biri büyük ikisi küçük üç kemerden oluşmaktadır. 1970 yılında restore edilen Dereağzı Köprüsü günümüze sağlam olarak ulaşmıştır.

Erbeyli Köyü Camisi: İncirliova ilçesine bağlı Erbeyli Köyünde yer almaktadır. Erbeyli Köyü Camisi 1891 yılında Sarı Hüseyin Ağa tarafından yaptırılmıştır. Taş malzemeden yapılan caminin avlusunda şadırvan bulunmaktadır. Tarihi bir geçmişe sahip Erbeyli öyü Camisini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca İncitliova ilçe merkezinde Dibektaşı mevkiinde yer alan 1894 yılında inşa edilen Dibektaşı Çeşmesini ziyaret edebilirsiniz.

Kültür Park:  İncirliova ilçe merkezinin batısında İzmir- Aydın karayolu üzerinde yer almaktadır. İncirliova Belediyesi tarafından mesire yeri ve piknik alanı olarak yapılmıştır. Kültür Parkın içinde düğün salonu, çay bahçesi, çocuk oyun alanları ve piknik alanları bulunmaktadır. Piknik ve dinlenme için Kültür Parkı tercih edebilirsiniz.

İncirliova Hangi Şehirde
İncirliova Haritası
İncirliova Nasıl Gidilir
İncirliova Nerede
İncirliova

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here