İstanbul Oyuncak Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret saatleri ve Giriş Ücreti

Oyuncak Müzesi İstanbul’un Kadıköy ilçesinin Göztepe semtinde bulunur. bu müze şair Sunay Akın tarafında 23 nisan 2005 yıllında hizmette açılmıştır.

Sunay Akın

Bu müzede 1700’lü yılların başında bu yana oyuncak kültürün sergilendiği bir müzedir. Müze çocuk ve yetişkinlerin uğrak yeri olmaktadır. burada çocuklardan çok yetişkinlerin dikkatini çekmektedir. Sebebi ise yetişkinlerin çocukluk dönemindeki oyuncakları bulmasıdır. Bu oyuncaklarla çocukluklarına dönmesidir.

İstanbul Oyuncak Müzesi.

Müzenin kurucusu Sunay Akın, tasarımcısı ise Ayhan Doğan’dır. Akın ailesinin hayal kurduğu köşkü oyuncak müzesi olarak açtılar. Müze koleksiyonu 20 yıldır 40 farklı ülkeden satın aldıkları oyuncakları burada sergilenmektedir. Müzede toplam 4000 oyuncak bulunmaktadır. bu sayı her geçen gün biraz daha artmaktadır.

İstanbul Oyuncak Müzesi

Müze küçük bir masal diyarı diyebileceğimiz bir yerdir. Müzede gezerken her bir köşesi farklı bir heyecan yaratacak bir bölüm bulunmaktadır. müzeyi dolaşırken küçük bir sınıfı, ilk Star Wars oyuncağını, aya gönderilen Türk Bayrağı’nı, UFO’ya örülen dantel örtüyü, bir öğretmenin küçük öğrencilerine yazdığı notları, Kızılderili figürlerini, motor ve araba modellerini görebilirsiniz. Burada soluklanıp bir şeyler yiyip içebileceğiniz mekanlar da bulunmaktadır. Yolunuz düşerse çocuklarınızla mutlaka buraya gitmelisiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi Nerede

Göztepe Mah. Dr. Zeki Deren Sok. No: 17, İstanbul

İstanbul Oyuncak Müzesi Ziyaret saat ve günleri

Hafta içi 09:30 – 18:00, hafta sonu 09:30 – 19:00

İstanbul Oyuncak Müzesi Giriş Ücreti

Tam bilet: 10 indirimli:7 tl

İstanbul Oyuncak Müzesi Nasıl Gidilir

Tepe Mah. Dr. Zeki Deren Sok. No: 17, İstanbul Ulaşım: Kadıköy’den kalkan ve Göztepe’den geçen otobüslerle buraya ulaşabilirsiniz. 10, 10B, 10S, 14Ç, 14KS, 17, 17L, 19F, 19M, 19S, GZ1, GZ2, ER1, ER2 otobüslerinden biriyle buraya ulaşabilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesi
İstanbul Oyuncak Müzesi oyuncakları
İstanbul Oyuncak Müzesi Nerede
İstanbul Oyuncak Müzesi nasıl gidilir
İstanbul Oyuncak Müzesi eserleri
İstanbul Oyuncak Müzesi eserleri.
İstanbul Oyuncak Müzesi-

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here