Kaleiçi Nerede, Nasıl Gidilir & Gezi Rehberi

Antalya ili, Muratpaşa ilçesine bağlı Kaleiçi semti, gezilip görülmeye değer harika bir turistik yerdir.

Tarihi dokusunu kaybetmeyen bu yer, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turistin akın ettiği yerdir. Kaleiçi’nin daracık sokaklarında geçtiğinizde tarihi evlere şahit olacaksınız. Tarihi ve doğal güzelliğe sahip Kaleiçi semtinde yat limanı masmavi denizi ile semte ayrı bir hava katıyor.

Kaleiçi Gezi Rehberi

Kaleiçi semtinde tarihi güzelliğe sahip Antalya Oyuncak Müzesi, Hadrian Kapısı, Yivli Minare Camii ve Kesik Minareli Camii bulunmaktadır. Bu tarihi yerleri ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Buraya yolunuz düşerse bu tarihi yapıları gezmeden geri dönmeyiniz.

Kaleiçi Nerede, Nasıl Gidilir?

Kaleiçi, Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı tarihi dokusunu kaybetmeyen bir semttir. Kaleiçi’ne gitmek isteyen kişilerin Antalya merkezine ulaşması yeterli. Antalya şehir merkezine yakın bir konumda olan Kaleiçi, kolay bir şekilde ulaşılabilir durumda.  Şehir içerisindeki toplu taşıma araçlarının kullanılması dahi Kaleiçi’ne gidilmesi için yeterlidir.

NOT: Kaleiçi Otelleri ve Kaleiçi Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Kaleiçi Otelleri ve Kaleiçi Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here