Edirne Keşan

Keşan Edirne iline bağlı bir ilçedir. Keşan ilçesi Edirne il merkezine 111 km uzaklıkta yer almaktadır. Doğal ve tarihi güzelliğe sahip Keşan ilçesinde gezilmesi gereken birçok yer bulunmaktadır. Keşan ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Hersekzade Ahmet Paşa Camii: Keşan ilçe merkezine bağlı Çınar Sokakta yer almaktadır. Hersekzade Ahmet Paşa Camii 16. Yüzyılda Osmanlı Veziriazamı Ahmet Paşa tarafından yapılmıştır. Cami kare planlı olarak yapılmış ve kurşun kaplı bir kubbeye sahiptir. Cami iç ve dış mimarisi ile dikkat çekmektedir. Özellikle caminin iç duvarlarında bulunan kalem işi süslemeleri görülmesi gerekir.

Saroz Körfezi: Keşan ilçe sınırlarında yer alan Saroz Körfezi dünyada kendini temizleme özelliğine sahip 6 körfezden biridir. Çok sayıda canlı türü bulunan Saroz Körfezi su altı sporları için uygundur. Ayrıca dünyada windsurf sporuna uygun olan 3 yerden birisi olma özelliği ile de dikkat çekmektedir. Saroz Körfezi temiz deniz suyu ve harika doğası ile görülmesi gereken yerlerdendir.

Gökçetepe Tabiat Parkı: Keşan ilçesinde yer alan Gökçetepe Tabiat Parkı doğal yapısını korumuş saklı bir cennettir.  Muhteşem bir manzaraya sahip Saroz Körfezinin yakınında yer almaktadır. Çam ormanları ile kaplı Gökçetepe Tabiat Parkı bol oksijenli havası ile dikkat çekmektedir. Bu tabiat parkında kamp alanları, restoranlar, plajlar ve organik gıda pazarları bulunmaktadır. Saroz Körfezinde dalış yapmak mümkün. Ayrıca burada yamaç paraşütü, offroad ve izcilik gibi doğa sporları da yapılmaktadır. Turizm cenneti olan Gökçetepe Tabiat Parkını ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Gökçetepe Tabiat Parkı
Keşan Çarşı
Keşan Hangi Şehirde
Keşan Haritası
Keşan Merkez
Keşan Nasıl Gidilir
Keşan Nerede
Saros Körfezi

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz