Köyceğiz

Köyceğiz; Muğla’ya bağlı bir ilçedir. Köyceğiz ilçesi Muğla il merkezine 60 km uzaklıkta yer almaktadır.

Köyceğiz Gezilecek Yerler

Köyceğiz Gölünün kıyısına kurulan Köyceğiz İlçesi zengin doğal güzelliklerine sahip sakin bir turistlik beldedir. Köyceğiz ilçesi zengin doğal güzellikleri görülmesi gereken yerlerdendir.

Köyceğiz Gölü: Köyceğiz ilçesinin merkezinde yer alan Köyceğiz Gölü güzelliği ile ilçeye can vermektedir. Dünyada 7 tane bulunan ayaklı göller arasında yer alan Köyceğiz Gölü aynı zamanda Caretta Caretta kaplumbağalarının yuvalama alanıdır.

Turizm açısından önemli bir yer olan Köyceğiz Gölünün üzerinde küçük bir ada bulunmaktadır. Bu adada Cenevizliler Döneminden kalam tarihi bir hapishane kalıntıları yer almaktadır. Muhteşem manzaraya sahip Köyceğiz Gölünde su kayağı yapılmaktadır.

Göz at ;

 1. Köyceğiz Gezilecek Yerler
 2. Köyceğiz Nereye Bağlı, Haritası
 3. Ekincik Koyu
 4. Köyceğiz Nerede, Nasıl Gidilir
 5. Köyceğiz Gölü Nerede, Nasıl Gidilir
 6. Köyceğiz Gece Hayatı
 7. Köyceğiz Otelleri ve Köyceğiz Otel Fiyatları
 8. Muğla Gezilecek Yerler
 9. Muğla’da Gezilecek 10 Yer
 10. Muğla Gece Hayatı
 11. Muğla Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 12. Ege’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 13. Ölüdeniz Nerede, Nasıl Gidilir
 14. Muğla Otelleri ve Muğla Otel Fiyatları
Köyceğiz Gölü

Ekincik                 Köyü: Köyceğiz ilçe merkezine 30 km uzaklıkta bulunan muhteşem bir köydür. Ekincik’te koy, plaj ve liman bulunmaktadır. Yeşil ormanlar ile kaplı Ekincik yüzme için en çok tercih edilen plaja sahiptir.

Muhteşem manzaraya sahip Ekincik Koyunda su sörfü ve su kayağı gibi aktiviteler yapılmaktadır.Konaklama imkanlarına sahip Ekinci’de keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Sultaniye Kaplıcaları: Ekincik Koyunun yakınlarında bulunan ve Sultaniye Köyünde yer alan Sultaniye Kaplıcaları Türkiye’nin en yüksek radyoaktivitesi olma özelliğini taşımaktadır.

Sultaniye Kaplıcalarının şifalı suları romatizma, siyatik, cilt ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir. Yaklaşık 2000 yıllık geçmişe sahip Sultaniye Kaplıcalarının çevresinde konaklama imkanları bulunmaktadır. Şifalı bir tatil için Sultaniye Kaplıcalarını tercih edebilirsiniz.

Yuvarlak Çay: Köyceğiz ilçe sınırlarına yer alan Yuvarlak Çay kaynayan suların yer yüzüne çıkması sonucu oluşmuş harika bir doğal yerdir. Ağaçların ve kayaların arasından çıkan suları ile hayranlık uyandıran Yuvarlak Çay yazın sıcaklığından bunalanlara serin bir hava sunuyor. Çevresi çardaklar ile kaplı Yuvarlak Çay’da harika manzaralara şahit olacaksınız.

Köyceğiz Yuvarlak Çay
Köyceğiz Hangi Şehirde
Köyceğiz Haritası
Köyceğiz Kordon Boyu
Köyceğiz Nasıl Gidilir
Köyceğiz Nerede
Köyceğiz
Muğla Köyceğiz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here