gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Makedonya Nerededir? – Makedonya Cumhuriyeti Güneydoğu Avrupa’da yer alan bir Balkan ülkesidir. Makedonya’nın doğusunda Bulgaristan, batısında Arnavutluk, kuzeyinde ve güneyinde Yunanistan, kuzeybatısında Karadağ bulunmaktadır.

Makedonya Nerededir?

Makedonya Ülkesi 25.713 kilometrekare yüz ölçümüne sahiptir. Makedonya Ülkesi 200 metreyi aşan dağları ve Vardar Nehri ile tanınmaktadır. Makedonya bölgeler ve belediyelerden oluşmaktadır.

Göz at ;

  1. Üsküp Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Makedonya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Makedonya Nerede?
  4. Makedonya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Makedonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Makedonya’nın başkenti aynı zamanda en kalabalık şehri olan Üsküp şehridir. Makedonya ülkesinin resmi dili Makedoncadır. Ayrıca ülkede Türkçe, Romanca, Sırpça, Boşnakça ve Arnavutça da konuşulan diller arasındadır.

Makedonya ülke nüfusunun büyük bir çoğunluğu Hristiyan dininin Ortodoks mezhebine mensuptur. Ülkenin %33’lük kısmını Müslümanlar oluşturmaktadır.

Ülkenin para birimi de denardır. Makedonya ülkesini gezmek için en ideal dönem yaz aylarıdır. Makedonya 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Makedonya ülkesinin başkenti olan Üsküp şehrine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here