gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Male Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Male Maldivler Cumhuriyetinin başkentidir. Male küçük bir adadır. Male Hint Okyanusunda Sri Lanka’nın 750 kilometre güneybatısında yer almaktadır.

Male Nerede

Deniz, kum ve güneşin buluştuğu Male kenti tatilcilerin gözde yerlerindendir. Male kentinde gezilip görülecek çok sayıda doğal güzelliğe sahip yer bulunmaktadır. Kentte yer alan gezilecek başlıca yerler şunlardır:

Göz at ;

  1. Male Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Maldivler’de Gezilecek 10 yer
  3. Maldivler Nerede?
  4. Maldivler’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Maldivler Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

1919 yılında inşa edilen Maldivler Cumhuriyetinin Başkanlık Sarayı, İslaic Centre denilen bölgede yer alan 1984 yılında inşa edilen Islamic Centre Grade Camii, şehir merkezinde yer alan muhteşem ağaçlar ve çiçeklerle donatılmış huzur verici alanlardan birisi olan Sultan Parkı, kentin en önemli ve özel müzesi olan Doğa Müzesi, okyanusun altında özel olarak konumlandırılan bir denizaltı aracı sayesinde hem balinaların hem de diğer denizaltı canlıların göründüğü Whale Submarine Maldives, 1665 yılında inşa edilen Cuma Camii, Tsunami Anıtı, Yapay Plaj ve Chandhanee Magu Caddesi.

Tropikal ve muson ikliminin görüldüğü bölgelerden biri olan Male kentini ziyaret etmek için en uygun dönem Aralık ve Mayıs ayları arasıdır. Türkiye’den Male kentine direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here