gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Managua Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Managua, Nikaragua ülkesinin başkenti ve en büyük şehridir.

Managua Nerede

Managua ülkenin batısında Managua Gölü’nün güneybatısında yer almaktadır. Managua harika doğa manzarasına sahip yeşillikler içinde bir şehirdir. Kent güzel sokakları, festivalleri, müzeleri ve tarihi binaları ile dikkat çekmektedir.

Göz at ;

  1. Managua Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Nikaragua’da Gezilecek 10 Yer
  3. Nikaragua Nerede?
  4. Nikaragua’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Nikaragua Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Nikaragua’ya bile renkli gözlüklerle bakabiliyorum

Kentte yer alan gezilecek yerler şunlardır: kentin 20 kilometre güneyinde yer alan Masaya kasabasında bulunan ülkenin ilk ve en büyük Ulusal Parkı olan koruma altına alınmış olan 78 bölgesinden biri Masaya Krateri, 1920 yılında Belçika’dan inşa edilip Managua kentine getirilen günümüzde Ulusal Kültür Sarayı Müzesi olarak hizmet veren Old Katedral Of Managua,  1993 yılında doğal koruma alanı ilan edilen toplamda 1.8 kilometrekarelik bir alana sahip olan en küçük tropikal ormanlardan birisi Chocoyero El Brujo Doğal Rezervi, ülkenin Pasifik kıyılarına bakan bir plajı olan kentin en güzel turistik yeri Montelimar Plajı.

Managua kentinde tropikal iklim hüküm sürmektedir. Kenti ziyaret etmek için en uygun dönem ekim ve mart ayları arasıdır. Managua kentine Türkiye’den direkt uçuş bulunmadığından dolayı kente aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here