Melike Saçan
Melike Saçan

Merhaba, ben Melike. Seyahat serüvenime 2016 Tıp Fakültesi 2. Sınıfta başladım. Üniversite okumanın bir anlamda beni tatmin etmediğini, keşfedilecek çok yer, öğrenilecek çok bilgi olduğunu ve bunun inandığımız sınırlar içerisinde biraz zor olduğunu gözlemledim.

https://www.instagram.com/melikesacan

Melike Saçan Otostop
Melike Saçan Otostop

Aradığım şeyin maddi zevkler, lüks yaşam , gereksiz gösteriş yerine daha sade, doğaya dair ve bir çeşit benlik arayışı olduğunu fark ettim. İşte o zaman ilk defa otostop çekip beni sınırlandıran her şeye meydan okuma arzusuyla yola çıktım. O gün benim hayatımı değiştiren en büyük kararı almıştım aslında.

Melike Saçan Gezgin
Melike Saçan Gezgin

Kişisel zevklerimi, egomu , her şeyimi geride bırakıp yeni bir yol çizdim. Bu yolda binlerce insanla tanıştım, hayat hikayeleri dinledim. Türkiyeyi karış karış gezmeye çalıştım.

Doğaya döndüm kamp yapmaya başladım. Yollarda kaldım, zirvelere tırmandım. Bazen çok yoruldum, ağladım ama sonunda o başarmışlığı hissettim , mutlu oldum. 7 ülke gezdim, bir sürü deneyim yaşadım. Bunlar için yüksek maddiyatlar yerine bir sırt çantası , çadır ve eşyalar eşliğinde tabiki bir miktar maddiyata ihtiyacım oldu. Yurt dışında konaklamayı couchsurfing sayesinde halledip bazı ülkelerde otostop çekerek seyahatimizi gerçekleştirmeye çalıştık.

Melike Saçan Akyazı
Melike Saçan Akyazı

Nasıl güveniyorsunuz sorusunun tamamen insanların kendine oluşturduğu ön yargı olduğunu fark ettim ve daha çok güvendim. Bunları gerçekleştirirken aynı zamanda eğitimime devam ettim. Bütün yaz tatillerimi ,hafta sonlarımı yeni yerler keşfetme arzusuyla yola çıkmaya adadım.

Hayat deneyim olmadan yaşanmıyor ve bunun için bazı yerlerde birtakım fedakarlıklar yapmak gerekiyor. Hiçbir zaman maddi hayallerim olmadı ve bundan sonraki amacım( hayalim demiyorum) uzmanlığımı alıp Asya ve Afrika kıtasında gönüllü olarak doktorluk yapmak.

Melike Saçan Badara Yaylası
Melike Saçan Badara Yaylası

Mesleğimi yaparken gittiğim ülkelerde seyahat etmek, kısacası gittiğim her toprağı karış karış yaşamak istiyorum. Para , kariyer kimileri için olması gereken; ama beni asla özüme kavuşturacak, gerçek mutluluğa ulaştıracak şeyler değil.

Melike Saçan
Melike Saçan

Dünyaya geliyoruz. Hepimizin bir amacı var. Kimileri yaşanmamışlıkları yaşamak için para kazanmak istiyor, kimileri kendini gerçekleştirmek için yola çıkıyor. Hayatta bu renkler olmasa , herkes aynı olsa nasıl başka bir yol olduğunu görebilir, başka hayatlar olduğunu farklı hayatlarda bambaşka mutluluklar olduğunu görebilirdik ki?

Gök kuşağının farklı bölümleriyiz sadece ve doğru rengi bulduğumuz an hayallerimizin gerçekleşeceğine inanıyorum.

Bu serüvende farklı yol arkadaşlarım oldu , ama uzun zaman birlikte seyahat ettiğim insan bana çok şey öğretti. Şu an yollarımızı ayırıp bireysel devam etsekte bu yolda benim kendi yolculuğuma çıkmama yardım eden ; en başta ona ve yol arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Melike Saçan

3 YORUMLAR

  1. Bu guzel yolculuklarin birinde tanıştım kardesimle. Birliktede birçok deneyimlerimiz anilarimiz oldu bundan sonrada olacak guzel yuregin insanligin güzel gülüşün hep senin ile olsun kardeşim yeni rotada yeni yolculuklarda bulusmak izere 👍

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz