Memur maaşıyla 7 kıta 101 ülke gezdi
Memur maaşıyla 7 kıta 101 ülke gezdi

Birçok insan daha ilkokul sıralarında iken dünyayı gezme hayalini kurar. Bu insanlar büyüyüp sorumluluk aldıkça çoğu insan bu hayalinden vazgeçer. Fakat bazı insanlar vardır ki her şeye rağmen bu hayali için yaşar ve gerçekleşmesi için elinden geleni yapar. İşte biz de bugün siz değerli okurlarımız için bu hayalin peşinde koşan bir gezgini anlatmak istiyoruz. Şöyle ki;

7 kıta 101 ülke gezdi

Ankara ilimizde bir devlet kurumunda uzman olarak çalışan Osman Muzaffer Afyon, kazandığı tüm parayla dünyayı gezmektedir. Bu gezgin arkadaşa 8 yılda  aralarında Peru, Moğolistan, Japonya, Avustralya, İzlanda, Kolombiya, Filipinler, Seyşeller, Madagaskar ve Finlandiya’nın olduğu 7 kıta 101 ülke gezmiştir.

Osman Muzaffer Afyon, para toplama kaygısı yaşamadığını ve kazandığı tüm parayla dünyanın yeni yerlerini keşfetmek için harcadığını söylemektedir.

Küçük yaşlarda izlediği “80 Günde Devri Alem” isimli çizgi filmden etkilenen Gezgin memur, çizgi filmde dünyayı gezen Phileas Fogg karakterine özenerek, anı defterine ” bir gün bende dünyayı gezeceğim” notunu düşürdü. Daha sonra kazandığı parayla bu hayalini gerçekleştirmek için elinde geleni yapmaktadır.

Osman Muzaffer Afyon, gittiği ülkelere daha çok mütevazi yaşamaya gayret edinmektedir. En ucuz otellerden kalıp en ucuz lokantalardan yemek yemektedir. En fazla masrafın uçak bileti için ayırdığını söylemektedir.

Yıllık izinlerini kullanarak ya da dini ve resmi bayramlarda uçak bileti aldığı gibi kendini farklı bir ülkede bulmaktadır. Hiçbir ülkeye plan dahilinde gitmiyor. Plansız olarak gidince daha renkli ve zevkli anlar yaşadığını söylemektedir. Biz de Gezilecekyerler.com sayfası olarak Osman Muzaffer Afyon Beyefendiyi tebrik ediyoruz. Bu hayalini canı gönülden destekliyoruz…

DÜNYANIN EN İLGİNÇ 10 KÖYÜ

Memur maaşıyla 7 kıta 101 ülke gezdi
Memur maaşıyla 7 kıta 101 ülke gezdi

Türkiye’nin en güzel 10 bahçesi

Memur maaşıyla 101 ülke gezdi
Memur maaşıyla 101 ülke gezdi

TÜRKİYE’NİN EN İYİ KORUNMUŞ KÖYÜ

Memur maaşıyla 101 ülke gezen kişi sosyal medyanın gündeminde
Memur maaşıyla 101 ülke gezen kişi sosyal medyanın gündeminde

BU MERDİVENDE ÖPÜŞMEK İÇİN ÇİFTLER SIRAYA GİRİYOR!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here