Ankara Gezi Planı, Gezilecek Yerler ve Gece Hayatı Rehberi

 1. Hakkında Bilgi
 2. Günlük Gezi Planı
 3. Gezilecek Yerler
 4. Ulaşım
 5. İlçeler
 6. Alışveriş
 7. Yeme İçme
 8. Nerede Kalınır
 9. Gece Hayatı
 10. Turlar
 11. Konsolosluklar
 12. Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hakkında Bilgi

Ankara 5.346.518 toplam nüfusu ile İç Anadolu bölgemizin en kalabalık şehri ve aynı zamanda ülkemizin de en kalabalık 2. büyük şehridir. Türkiye Cumhuriyetin kalbi yani başkentidir. Atamızın bize yadigarıdır.  İlimize bağlı 24 ilçe bulunur. İlimiz tarihi yapıları, Doğal güzellikleri ve siyasi kimliği ile ön plana çıkmaktadır. ilimizde gezilip görülecek birçok yapı bulunmaktadır. Buraya yolunuz düşerse kendinize güzel bir plan yapıp gönlünüzce gezebilirsiniz.

Günlük Gezi Planı

1.Gün

 Anıtkabir

10:00-12:30

Anıtkabir Merkez ilçe olan Çankaya ilçesinde bulunur. Buraya ulaşmak için şu yollar denenebilir. Ankara’ya otobüsle gelmişseniz terminalden hiç çıkmadan, terminal içerisinde bulunan Ankaray’a binerek Tandoğan Durağı’nda inip 5-10 dakikalık yürüme mesafesinden sonra ulaşılır. Kızılay’dan Anıtkabir’e ulaşmak için en kolay yol  Ankaray’ı kullanmak olacaktır. Ankaray’dan Tandoğan Durağı’nda indiğinizde, Anıtkabir size yürüme mesafesinde kalacaktır.

Kuğulu Park

13:00-16:00

Çankaya ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesinde yer almaktadır.

 • Kızılay Meydanı’ndan 135, 188, 407, 413 numaralı otobüslerden birine binerek Kuğulu Park durağında indiğinizde Kuğulu Park’a ulaşabilirsiniz. Ya da
 • Dikmen Caddesi üzerinden geliyorsanız 145 veya 154; İlker Caddesi üzernden geliyorsanız 183 veya 186 otobüslerden birine binerek Güvenpark durağında indikten sonra 413 numaralı otobüse aktarma yaparak Kuğulu Park durağında indiğinizde Kuğulu Park’a ulaşabilirsiniz.
 • Oran taraflarından geliyorsanız 188; Birlik Mahallesi taraflarından geliyorsanız 413 veya 408 numaralı otobüslerden birine binerek Kuğulu Park durağında indiğinizde Kuğulu Park’a ulaşabilirsiniz.
Tabiat Tarihi Müzesi

16:30-18:00

Çankaya ilçesine bağlı Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarında yer almaktadır.EGO Otobüs hatları:

132: ODTÜ – Çukurambar Yüzüncü Yıl- Ulus
133: ODTÜ – Çukurambar Yüzüncü Yıl- Ulus
Kızılay Güvenpark’tan binilebilir.

Minibüs – Dolmuş Hatları:

Ulus – Yüzüncü Yıl – Çiğdem mahallesi
Kızılay – Yüzüncü Yıl – Balgat
Sıhhiye – Yüzüncü Yıl – Balgat

2.Gün

 Atatürk Evi Ve Müzesi

10:00-12:00

Atatürk’ün doğup, büyüdüğü Selanik’teki evin ve eşyaların aslına uygun kopyasıdır. Yenimahalle ilçesinde bulunur. Buraya giden toplu taşıma araçları kullanarak ulaşılabilir.

 ANKAmall Alışveriş Merkezi

12:30-15:00

Ankara ilimize bağlı Yenimahalle ilçesinde bulunur.

 • Kızılay-Batıkent metrosuna binerek Akköprü istasyonunda indiğinizde Ankamall Alışveriş Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.
 Atatürk Orman Çiftliği

15:30-18:00

Kendi aracınız ile gitmek istiyorsanız Ankara’dan Yenimahalle ilçesine gitmeniz gerekiyor. Buradan Emniyet Mahallesine gidip çiftliğe ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma aracı ile gitmek istiyorsanız; EGO B1, EGO B2, EGO 519, 542, 220, 221 hat numaralı otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Banliyö ile ulaşmak için Kayaş-Sincan banliyösüne binip Gazi istasyonundan inmeniz gerekiyor. Ayrıca İstanbul Yolu- Çiftlik Kavşağı istikametinden giden dolmuşlar ile de ulaşabilirsiniz.

3.Gün

 Anadolu Medeniyetleri Müzesi

10:00-12:00

Kızılay-Batıkent metrosuyla Ulus durağında inerek Ulus Çarşısı çıkışından çıkınız. 10 dakikalık bir yürüyüşle Anadolu Medeniyetleri Müzesine ulaşabilirsiniz.

Gençlik Parkı

12:30-14:00

Park Ankara’nın Altındağ ilçesine bağlı Ulus Semtinde bulunur. Ulus meydanında buraya yaya olarak ulaşılabilir. Kızılay Meydanında ise buraya metro veya otobüslerle ulaşmak mümkündür.

Eski Meclis Binası(Kurtuluş Savaşı Müzesi)

14:30-16:00

Ankara’nın en ünlü meydanlarından birisi olan Ulus’ta yer alıyor. Buraya ulaşmak için Metro hattıyla da Ulus’a Ankara’nın birçok yerinden ulaşmak mümkündür. Ulus metro durağında inildiğinde meclise yürüyerek 5 dakikada gidebilirsiniz. Yine otobüsü tercih edenler ulus meydanında inip beş dakikalık yürüme mesafesinden sonra ulaşılır.

Ankara Kalesi

16:30-18:00

Buraya toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür fakat pek tavsiye edilmiyor. nedeni ise duraklara çok uzak kalmaktadır. Baya yürümek zorunda kalıyorsunuz. Buraya taksi ile daha rahat ulaşabilirsiniz.

 • Sıhhiyeden Yaya veya taksi ile gidebilirsiniz.
 • Ulusta yaya olarak 30-40 dakika taksi ile beş dakika da ulaşırsınız.
 • Samanpazarında yaya olarak ulaşabilirsiniz.

4.Gün

Rahmi M. Koç Müzesi

10:00-12:00

Ankara ilimize bağlı Altındağ ilçe sınırlarında bulunur. Buraya ulaşmanın en kolay yolu otobüs ve minibüslerdir. bunun dışında metro veya taksi ile de ulaşabilirsiniz.

 • Ulus tarafına giden her minibüse binerek, Altındağ belediyesini durağına ulaşılabilir.
 • Otobüsle gidecek olanlarda Ulus tarafına giden hatları kullanmaları gerekir.
 • Metro ile ise Ulus Metro istasyonunda inerek Hisar Caddesi’nden Ankara Kalesi istikametinde yürüyebilir ya da taksiye binebilirsiniz.
Hacı Bayram Camii

12:30-13:30

Altındağ ilçesinde yer alan Hacı Bayram Camisine ulaşmak için Ulus meydanında iseniz 10-15 dakikalık yürüme mesafesinde ulaşılabilir. Diğer yerlerden de buraya  toplu taşıma araçları ile ulaşılabilir.

Hamamönü

14:00-16:30

Hamamönü, Altındağ ilçesinde bulunur. Buraya ulaşmak için genellikle  Cebeci/Kurtuluş tarafından Hamamönü’ne ulaşmaktadır. Bunun için Ankaray metrosunu kullanarak Kurtuluş Metro Durağı’nda inebilirsiniz. İndikten sonra yaklaşık 5 dakika kadar yürüyerek Hamamönü sokaklarına ulaşabilirsiniz.

Ulucanlar Cezaevi Müzesi

17:00-18:00

Ulucanlar Caddesi Altındağ güzergahı kullanılarak ulaşım sağlanmaktadır.

5. Gün

Dikmen Vadisi Park

10:00-13:30

Kızılay meydanında 183,186,187 numaralı otobüs hatlarına binip polis evinde inip en az 5 dakikalık yürüme mesafesi ile buraya ulaşılabilir. ya da Ulus meydanında minibüslere binip yine polis evinde inip bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Kocatepe Camii

14:00-15:30

Havaalanından ya da otobüs terminalinden gelecek olanlar Kızılay Meydanı’na dolmuşlarla ya da metro ile rahatça ulaşabilirler.

Cumhuriyet Müzesi

16:00-18:00

Ankara’nın Altındağ ilçesinine bağlı Ulus semtinde bulunur. Ulus meydanında yürüme mesafesinde bulunur. Diğer yerlerde toplu taşıma araçları ile buraya ulaşılabilir.

6. Gün

Harikalar Diyarı

10:00-14:30

Sincan ilçesinde yer alan Harikalar Diyarı Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından büyük bir park olarak hizmete açılmıştır.Çankaya’dan

 • Dikmen Caddesi üzerinden geliyorsanız  145 veya 154 numaralı otobüslerden herhangi birine; İlker Caddesi tarafından geliyorsanız 183 veya 186 numaralı otobüslerden herhangi birine; Sokullu’dan geliyorsanız 154 numaralı otobüse binerek Kızılay durağında indikten sonra Kızılay-Batıkent metrosuna binerek Batıkent’te inip Batıkent-Sincan metrosuna aktarma yapmalısınız. Metronun Harikalar Diyarı durağında inerek Harikalar Diyarı Parkı’na ulaşabilirsiniz.
 • Oran, Yıldız, Ayrancı, Atakule taraflarından geliyorsanız 185 veya 135; Doğukent Bulvarı’ndan geliyorsanız 413 numaralı otobüsle Kızılay durağında indikten sonra Kızılay-Batıkent metrosuna binerek Batıkent’te inip Batıkent-Sincan metrosuna aktarma yapmalısınız. Metronun Harikalar Diyarı durağında inerek Harikalar Diyarı Parkı’na ulaşabilirsiniz.
 • Ulus tarafından geliyorsanız Eski Meclis durağından 560 numaralı otobüse binerek Harikalar Diyarı’na direkt olarak ulaşabilirsiniz.
Sincan Evcil Hayvanlar Parkı

15:00-18:00

Ankara ilimizin Sincan ilçesinde bulunur. Buraya giden dolmuşlarla ulaşım sağlanabilir.

7. Gün

Eymir Gölü

10:00-12:30

Gölbaşı ilçe sınırlarında yer almaktadır. Buraya Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilmek için Otdüye giden bütün dolmuşları kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Seğmenler Parkı

13:00-14:30

Ankara ilimize bağlı Çankaya ilçesinde bulunur. Buraya Kızılay Meydanında  413 nolu Altınpark Çankaya otobüslerine binerek parka ulaşabilirsiniz. 413 nolu otobüse alternatif olarak, 114 ve 408 nolu otobüsleri de kullanabilirsiniz.

Mogan Gölü

15:00-18:00

Gölbaşı ilçesinde yer almaktadır.  EGO- 177, EGO- 108, EGO-182 gibi otobüsler ile ulaşım kolayca sağlanabilmektedir. Ayrıca özel araç ve minibüslerle  de ulaşım olanağı bulunmaktadır.

8. Gün ve 9. Gün

Diğer günlerde aşağıda bulunan yerleri gezebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

NASIL GİDİLİR – ULAŞIM
AnıtkabirAnıtkabir Merkez ilçe olan Çankaya ilçesinde bulunur. Buraya ulaşmak için şu yollar denenebilir. Ankara’ya otobüsle gelmişseniz terminalden hiç çıkmadan, terminal içerisinde bulunan Ankaray’a binerek Tandoğan Durağı’nda inip 5-10 dakikalık yürüme mesafesinden sonra ulaşılır. Kızılay’dan Anıtkabir’e ulaşmak için en kolay yol  Ankaray’ı kullanmak olacaktır. Ankaray’dan Tandoğan Durağı’nda indiğinizde, Anıtkabir size yürüme mesafesinde kalacaktır. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Anıtkabir Gezilecek Yerler
Atatürk Evi Ve MüzesiAtatürk’ün doğup, büyüdüğü Selanik’teki evin ve eşyaların aslına uygun kopyasıdır. Yenimahalle ilçesinde bulunur. Buraya giden toplu taşıma araçları kullanarak ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Atatürk Evi Ve Müzesi Gezilecek Yerler
Anadolu Medeniyetleri MüzesiKızılay-Batıkent metrosuyla Ulus durağında inerek Ulus Çarşısı çıkışından çıkınız. 10 dakikalık bir yürüyüşle Anadolu Medeniyetleri Müzesine ulaşabilirsiniz. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Anadolu Medeniyetleri Müzesi Gezilecek Yerler
Eski Meclis Binası(Kurtuluş Savaşı Müzesi)Ankara’nın en ünlü meydanlarından birisi olan Ulus’ta yer alıyor. Buraya ulaşmak için Metro hattıyla da Ulus’a Ankara’nın birçok yerinden ulaşmak mümkündür. Ulus metro durağında inildiğinde meclise yürüyerek 5 dakikada gidebilirsiniz. Yine otobüsü tercih edenler ulus meydanında inip beş dakikalık yürüme mesafesinden sonra ulaşılır. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Eski Meclis Binası Gezilecek Yerler
Ankara KalesiBuraya toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür fakat pek tavsiye edilmiyor. nedeni ise duraklara çok uzak kalmaktadır. Baya yürümek zorunda kalıyorsunuz. Buraya taksi ile daha rahat ulaşabilirsiniz.

 • Sıhhiyeden Yaya veya taksi ile gidebilirsiniz.
 • Ulusta yaya olarak 30-40 dakika taksi ile beş dakika da ulaşırsınız.
 • Samanpazarında yaya olarak ulaşabilirsiniz.

Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Ankara Kalesi Gezilecek Yerler

Kuğulu ParkÇankaya ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesinde yer almaktadır.

 • Kızılay Meydanı’ndan 135, 188, 407, 413 numaralı otobüslerden birine binerek Kuğulu Park durağında indiğinizde Kuğulu Park’a ulaşabilirsiniz. Ya da
 • Dikmen Caddesi üzerinden geliyorsanız 145 veya 154; İlker Caddesi üzernden geliyorsanız 183 veya 186 otobüslerden birine binerek Güvenpark durağında indikten sonra 413 numaralı otobüse aktarma yaparak Kuğulu Park durağında indiğinizde Kuğulu Park’a ulaşabilirsiniz.
 • Oran taraflarından geliyorsanız 188; Birlik Mahallesi taraflarından geliyorsanız 413 veya 408 numaralı otobüslerden birine binerek Kuğulu Park durağında indiğinizde Kuğulu Park’a ulaşabilirsiniz.

Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Kuğulu Park Gezilecek Yerler

Gordion MüzesiPolatlı ilçesine 17 km uzaklıkta Yassıhöyük Köyünde yer almaktadır. Buraya özel aracınızla veya köye giden dolmuşlarla ulaşım sağlanabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Gordion Müzesi Gezilecek Yerler
Rahmi M. Koç MüzesiAnkara ilimize bağlı Altındağ ilçe sınırlarında bulunur. Buraya ulaşmanın en kolay yolu otobüs ve minibüslerdir. bunun dışında metro veya taksi ile de ulaşabilirsiniz.

 • Ulus tarafına giden her minibüse binerek, Altındağ belediyesini durağına ulaşılabilir.
 • Otobüsle gidecek olanlarda Ulus tarafına giden hatları kullanmaları gerekir.
 • Metro ile ise Ulus Metro istasyonunda inerek Hisar Caddesi’nden Ankara Kalesi istikametinde yürüyebilir ya da taksiye binebilirsiniz.

Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Rahmi M. Koç Müzesi Gezilecek Yerler

Hacı Bayram CamiiAltındağ ilçesinde yer alan Hacı Bayram Camisine ulaşmak için Ulus meydanında iseniz 10-15 dakikalık yürüme mesafesinde ulaşılabilir. Diğer yerlerden de buraya  toplu taşıma araçları ile ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Hacı Bayram Camii Gezilecek Yerler
Kocatepe CamiiHavaalanından ya da otobüs terminalinden gelecek olanlar Kızılay Meydanı’na dolmuşlarla ya da metro ile rahatça ulaşabilirler. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Kocatepe Camii Gezilecek Yerler
HamamönüHamamönü, Altındağ ilçesinde bulunur. Buraya ulaşmak için genellikle  Cebeci/Kurtuluş tarafından Hamamönü’ne ulaşmaktadır. Bunun için Ankaray metrosunu kullanarak Kurtuluş Metro Durağı’nda inebilirsiniz. İndikten sonra yaklaşık 5 dakika kadar yürüyerek Hamamönü sokaklarına ulaşabilirsiniz. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Hamamönü Gezilecek Yerler
Ulucanlar Cezaevi MüzesiUlucanlar Caddesi Altındağ güzergahı kullanılarak ulaşım sağlanmaktadır. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Ulucanlar Cezaevi Müzesi Gezilecek Yerler
ANKAmall Alışveriş Merkezi Ankara ilimize bağlı Yenimahalle ilçesinde bulunur.

 • Kızılay-Batıkent metrosuna binerek Akköprü istasyonunda indiğinizde Ankamall Alışveriş Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. ANKAmall Alışveriş Merkezi Gezilecek Yerler

Ankara Etnografya MüzesiAnkara ilimize bağlı Altındağ ilçesinde bulunur. Kızılay meydanına yaklaşık 2,5 km uzaklıktadır. Buraya yaya olarak ulaşılabilir. Ya da Müzeye toplu taşıma araçlarıyla da rahatça ulaşabilirsiniz. Ortalama 5 dk sürecek yolculuğun ardından müzeye ulaşabilirsiniz. Güven Parkı istikametine giden araçları kullanabilirsiniz. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Ankara Etnografya Müzesi Gezilecek Yerler
Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Ankara Kalesi’nin giriş kısmında bulunmaktadır.

 • ıhhiyeden Yaya veya taksi ile gidebilirsiniz.
 • Ulusta yaya olarak 30-40 dakika taksi ile beş dakika da ulaşırsınız.
 • Samanpazarında yaya olarak ulaşabilirsiniz.

Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Gezilecek Yerler

Eymir GölüGölbaşı ilçe sınırlarında yer almaktadır. Buraya Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilmek için Otdüye giden bütün dolmuşları kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Eymir Gölü Gezilecek Yerler
Dikmen Vadisi ParkKızılay meydanında 183,186,187 numaralı otobüs hatlarına binip polis evinde inip en az 5 dakikalık yürüme mesafesi ile buraya ulaşılabilir. ya da Ulus meydanında minibüslere binip yine polis evinde inip bu şekilde ulaşabilirsiniz. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Dikmen Vadisi Park Gezilecek Yerler
Aqua Vega AkvaryumAnkara’nın Mamak semtinde Doğukent Bulvarı üzerinde bulunan Nata Vega Alışveriş Merkezi’nin zemin katında bulunan akvaryuma ulaşımın kolay olduğunu söyleyebiliriz. Akvaryuma toplu taşıma araçlarıyla da ulaşım sağlayabilirsiniz. Kızılay bölgesinden ‘339’ ve ‘340’ numaralı otobüslere bindikten sonra Metro Gros Market yanında inip, yaklaşık 250 metre yürüdükten sonra Nata Vega Alışveriş Merkezi’ne ulaşmış olacaksınız. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Aqua Vega Akvaryum Gezilecek Yerler
Tabiat Tarihi MüzesiÇankaya ilçesine bağlı Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarında yer almaktadır.

EGO Otobüs hatları:

 • 132: ODTÜ – Çukurambar Yüzüncü Yıl- Ulus
 • 133: ODTÜ – Çukurambar Yüzüncü Yıl- Ulus
 • Kızılay Güvenpark’tan binilebilir.

Minibüs – Dolmuş Hatları:

 • Ulus – Yüzüncü Yıl – Çiğdem mahallesi
 • Kızılay – Yüzüncü Yıl – Balgat
 • Sıhhiye – Yüzüncü Yıl – Balgat

Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Tabiat Tarihi Müzesi Gezilecek Yerler

Seğmenler ParkıAnkara ilimize bağlı Çankaya ilçesinde bulunur. Buraya Kızılay Meydanında  413 nolu Altınpark Çankaya otobüslerine binerek parka ulaşabilirsiniz. 413 nolu otobüse alternatif olarak, 114 ve 408 nolu otobüsleri de kullanabilirsiniz. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Seğmenler Parkı Gezilecek Yerler
Ankara Gençlik ParkıPark Ankara’nın Altındağ ilçesine bağlı Ulus Semtinde bulunur. Ulus meydanında buraya yaya olarak ulaşılabilir. Kızılay Meydanında ise buraya metro veya otobüslerle ulaşmak mümkündür. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Ankara Gençlik Parkı Gezilecek Yerler
Ankara Devlet Resim ve Heykel MüzesiAnkara ilimize bağlı Altındağ ilçe sınırında bulunur. Buraya ulaşmak için

 •  Kızılay Meydanı’ndan 145, 183, 185, 186, 154, 203, 413 numaralı otobüslerden birine binerek Opera durağında indiğinizde Ankara Resim ve Heykel Müzesi’ne ulaşabilirsiniz.

Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi Gezilecek Yerler

PTT Pul MüzesiAnkara’nın Altındağ ilçesine bağlı Ulus semtinde bulunur. Ankara’nın birçok noktasında toplu taşıma araçları kullanarak ulaşabilirsiniz. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. PTT Pul Müzesi Gezilecek Yerler
Arslanhane CamiiTarihi cami Ulus’a oldukça yakın bir mesafededir. Ulus’ta bulunan Gençlik Parkı’ndan yürüyerek camiye ulaşmanız ortalama on dakika sürecektir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Arslanhane Camii Gezilecek Yerler
Augustus TapınağıUlus merkezde yer alan bu tapınak, Ankara kalesi ve Atatürk anıtı arasında kalan bir sokakta bulunmakta olup, özel araç ile ya da otobüsler ile ulaşım kolayca sağlanabilmektedir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Augustus Tapınağı Gezilecek Yerler
Ankara Hava Kuvvetleri MüzesiAnkara ilimize bağlı Etimesgut ilçe sınırında bulunur. Buraya Ankara, İstanbul yolu Şaşmaz kavşağından hava müzesine ulaşabilirsiniz. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Hava Kuvvetleri Müzesi Gezilecek Yerler

Ankara Türk Hava Kurumu Müzesi

Buraya Ulus Semtine giden tüm toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Metro ile gelmeyi düşünüyorsanız; Ulus durağından inip Gençlik parkı içerisinden geçip ulaşabilirsiniz. Ya da Atatürk Kültür Merkezi Durağı’nda inerek buraya yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Ankara Türk Hava Kurumu Müzesi Gezilecek Yerler
Gökyay Vakfı Satranç MüzesiGökyay Vakfı Satranç Müzesi, Ankara’nın Altındağ ilçesinde belediye binasının arka tarafındaki sokakta yer almaktadır. Ankaray kullanmak isteyenler, Kurtuluş Metro İstasyonu’nda indikten sonra gezerek Hamamönü tarafından Altındağ Belediyesi’nin bulunduğu yere doğru yürüyebilir ve hemen arka taraftaki müzeye ulaşabilir. Ayrıca Ulucanlar dolmuşları da müzenin yakınından geçmektedir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Gökyay Vakfı Satranç Müzesi Gezilecek Yerler
Atatürk Orman ÇiftliğiKendi aracınız ile gitmek istiyorsanız Ankara’dan Yenimahalle ilçesine gitmeniz gerekiyor. Buradan Emniyet Mahallesine gidip çiftliğe ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma aracı ile gitmek istiyorsanız; EGO B1, EGO B2, EGO 519, 542, 220, 221 hat numaralı otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Banliyö ile ulaşmak için Kayaş-Sincan banliyösüne binip Gazi istasyonundan inmeniz gerekiyor. Ayrıca İstanbul Yolu- Çiftlik Kavşağı istikametinden giden dolmuşlar ile de ulaşabilirsiniz. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Atatürk Orman Çiftliği Gezilecek Yerler
Mehmet Akif Ersoy Edebiyat Müze KütüphanesiHamamönü Altındağ güzergahı kullanılarak ulaşım sağlanmaktadır. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Mehmet Akif Ersoy Edebiyat Müze Kütüphanesi Gezilecek Yerler
AtakuleÇankaya ilçesinde bulunan Atakule Botanik Parkı üstünde yer almaktadır. Bakanlıklardan kalkan otobüslerle buraya ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Atakule Gezilecek Yerler
Ankara Pembe KöşkAnkara ilimizin Merkez ilçesi olan Çankaya’da bulunur. Buraya ilimizin her noktasında toplu taşıma araçları ile ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Ankara Pembe Köşk Gezilecek Yerler
Ankara Cumhuriyet MüzesiAnkara’nın Altındağ ilçesinine bağlı Ulus semtinde bulunur. Ulus meydanında yürüme mesafesinde bulunur. Diğer yerlerde toplu taşıma araçları ile buraya ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Ankara Cumhuriyet Müzesi Gezilecek Yerler
Maltepe CamiiMaltepe, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir semttir.  Maltepe, Ankara arası mesafe 3 Km.’dir. buraya toplu taşıma araçları ile ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Maltepe Camii Gezilecek Yerler
Roma Hamamı Açıkhava MüzesiRoma Hamamı Ankara Ulus ve Yıldırım Beyazıt meydanları arasındadır. Bölgeye ulaşmak için kullanılacak toplu ulaşım aracı her iki yerden de geçebilmektedir. Özel araçla da Ulus kavşağı veya Yıldırım Beyazıt yönü kullanılırsa buraya ulaşım mümkün olacaktır. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Roma Hamamı Açıkhava Müzesi Gezilecek Yerler
Harikalar DiyarıSincan ilçesinde yer alan Harikalar Diyarı Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından büyük bir park olarak hizmete açılmıştır.Çankaya’dan

 • Dikmen Caddesi üzerinden geliyorsanız  145 veya 154 numaralı otobüslerden herhangi birine; İlker Caddesi tarafından geliyorsanız 183 veya 186 numaralı otobüslerden herhangi birine; Sokullu’dan geliyorsanız 154 numaralı otobüse binerek Kızılay durağında indikten sonra Kızılay-Batıkent metrosuna binerek Batıkent’te inip Batıkent-Sincan metrosuna aktarma yapmalısınız. Metronun Harikalar Diyarı durağında inerek Harikalar Diyarı Parkı’na ulaşabilirsiniz.
 • Oran, Yıldız, Ayrancı, Atakule taraflarından geliyorsanız 185 veya 135; Doğukent Bulvarı’ndan geliyorsanız 413 numaralı otobüsle Kızılay durağında indikten sonra Kızılay-Batıkent metrosuna binerek Batıkent’te inip Batıkent-Sincan metrosuna aktarma yapmalısınız. Metronun Harikalar Diyarı durağında inerek Harikalar Diyarı Parkı’na ulaşabilirsiniz.
 • Ulus tarafından geliyorsanız Eski Meclis durağından 560 numaralı otobüse binerek Harikalar Diyarı’na direkt olarak ulaşabilirsiniz.

Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Harikalar Diyarı Gezilecek Yerler

ODTÜ Bilim ve Teknoloji MüzesiAnkara ilimizin Merkez ilçesi olan Çankaya’da bulunur. Buraya ilimizin her noktasında toplu taşıma araçları ile ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi Gezilecek Yerler
Ankara Pirinç HanAltındağ ilçesine bağlı Kale Mahallesinde Antikacılar Çarşısında yer almaktadır. Buraya toplu taşıma araçları ile buraya ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Ankara Pirinç Han Gezilecek Yerler
Ankara Devlet Demiryolları MüzesiAnkara’nın Altındağ ilçesininde bulunur. Toplu taşıma ile:  19-23 numaralı kırmızı dolmuşlara binerek kolayca müzeye ulaşabilirsiniz. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Ankara Devlet Demiryolları Müzesi Gezilecek Yerler
Vakıf Eserleri MüzesiAnkara’nın Altındağ ilçesinine bağlı Ulus semtinde bulunur.

 • Şehir içindeki 103, 105, 114, 115, 131, 135, 143, 145, 153, 154, 154-1, 156, 158, 160, 173, 187, 190, 191, 191-2, 192, 192-2, 192-4, 192-5, 193, 194, 194-2, 195, 347, 349, 439, 440, 452, 453, 454 456 nolu otobüs hatlarını kullanıp, Opera durağında inerek müzeye ulaşabilirsiniz.
 • Metro ile ulaşım için M1 nolu metro hattını kullanarak, Ulus durağında inip müzeye yürüyebilirsiniz.

Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Vakıf Eserleri Müzesi Gezilecek Yerler

Mogan GölüGölbaşı ilçesinde yer almaktadır.  EGO- 177, EGO- 108, EGO-182 gibi otobüsler ile ulaşım kolayca sağlanabilmektedir. Ayrıca özel araç ve minibüslerle  de ulaşım olanağı bulunmaktadır. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Mogan Gölü Gezilecek Yerler
Devlet Mezarlığı MüzesiBeştepe-Yenimahalle güzergahı kullanılarak ulaşım gerçekleştirilmektedir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Devlet Mezarlığı Müzesi Gezilecek Yerler
Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Oyuncak MüzesiAnkara Oyuncak Müzesi, Ankara Üniversitesi’nin Cebeci Kampüsü’nde bulunan Eğitim Bilimleri Fakültesi’nin içinde yer almaktadır. Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’ne gitmek için, Ankaray’a binerek Kurtuluş durağında inebilirsiniz. Buradan biraz yürüdükten sonra ulaşabilirsiniz. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Oyuncak Müzesi Gezilecek Yerler
Elmadağ Kayak MerkeziElmadağ Kayak Merkezi, Ankara il merkezine  18 km uzaklıkta bulunur. Buraya şehir merkezinden kalkan özel araçlar ya da üniversite araçları ile ulaşmak mümkündür. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Elmadağ Kayak Merkezi Gezilecek Yerler

Hacı Mustafa Camii

Altındağ Belediye Sarayının güneyinde yol altında bulunur. Buraya toplu taşıma araçları ile ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Hacı Mustafa Camii Gezilecek Yerler
Abidin Paşa Merkez CamiAnkara’nın Mamak ilçesinde bulunur. Buraya Mamak’a giden servislerle ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Abidin Paşa Merkez Cami Gezilecek Yerler
Tacettin Sultan CamiHamamönü Sümer Mahallesi Taçlı Sokak’ta, Karacabey İmareti yakınında Bulunur. Buraya toplu taşıma araçları ile ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Tacettin Sultan Cami Gezilecek Yerler
Sincan Evcil Hayvanlar ParkıAnkara ilimizin Sincan ilçesinde bulunur. Buraya giden dolmuşlarla ulaşım sağlanabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Sincan Evcil Hayvanlar Parkı Gezilecek Yerler
Ankara Jandarma müzesiKızılay Güvenpark’tan her saat başı hareket eden Ankara Belediyesi’ne ait, 191-192-194 hat numaralı otobüslerden ve Ulus’tan hareket eden İncek dolmuşlarından yararlanabilirsiniz. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Ankara Jandarma müzesi Gezilecek Yerler
Ankara Meteoroloji Müzesi252 No’lu Keçiören otobüsü Kızılay’dan ve Sıhhıye’den tam önünden geçiyor. Kalaba dolmuşları ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Meteoroloji Müzesi Gezilecek Yerler
Altın Köşk MüzesiMerkez ilçe olan Çankaya ilçesinde bulunur. Buraya toplu taşıma araçları ile ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Altın Köşk Müzesi Gezilecek Yerler
75.Yıl HipodromuAnkara ilimizin Yenimahalle ilçesinde bulunur. Buraya toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. 75.Yıl Hipodromu Gezilecek Yerler
Ahi Elvan CamiSamanpazarında, Ahi Arap Mahallesinde, Koyunpazarı Sokağında Bulunur. Buraya toplu taşıma araçları ile ulaşılır. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Ahi Elvan Cami Gezilecek Yerler
Ziraat Bankası MüzesiMüze 1981 yılından bu yana Ankara’nın Altındağ ilçesinde hizmet veren bankacılık müzesidir. Ulus Mesleki Teknik Lisesi karşısında yer alıyor.Metro ile gelecek olanlar Ulus metro durağında inebilirler oldukça yakın.Otobüs ile gelenler ise Opera,Ulus heykel ya da Eski Meclis binasının orada inip yürüme mesafesinde ulaşabilirler. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Ziraat Bankası Müzesi Gezilecek Yerler
Sakarya Meydan Muharebesi Milli ParkıPolatlı ilçesine giden toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanır. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Sakarya Meydan Muharebesi Milli Parkı Gezilecek Yerler
Şefik Bursalı MüzesiMerkez ilçe olan Çankaya ilçesinde bulunur. Ahmet Mithat Efendi Sokak Çankaya yönünde faaliyet gösteren toplu ulaşım araçlarıyla ulaşım gerçekleştirilmektedir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Şefik Bursalı Müzesi Gezilecek Yerler
TRT MüzesiMerkez ilçe olan Çankaya ilçesine bağlı Aşağı Dikmen Mahallesinde bulunur. Buraya toplu taşıma araçları ile ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. TRT Müzesi Gezilecek Yerler
Azize Tereza KilisesiAltındağ ilçesine bağlı Kale Mahallesinde bulunur. Buraya toplu taşıma araçları ile buraya ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Azize Tereza Kilisesi Gezilecek Yerler
Beypazarı Kent Tarihi MüzesiBeypazarı’na giden toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Beypazarı Kent Tarihi Müzesi Gezilecek Yerler
Soğuksu Milli ParkıKızılcahamam ilçe merkezinde yer almaktadır. Kızılcahamam, pek çok büyük şehre yakın konumdadır. Bu şehirlerden direk buraya ulaşım sağlanabilir. Ya da Ankara merkezine geldikten sonra burada bulunan şehir içi araçları ile ulaşım sağlanabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Soğuksu Milli Parkı Gezilecek Yerler
Kızılcahamam KaplıcalarıKızılcahamam, pek çok büyük şehre yakın konumdadır. Bu şehirlerden direk buraya ulaşım sağlanabilir. Ya da Ankara merkezine geldikten sonra burada bulunan şehir içi araçları ile ulaşım sağlanabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Kızılcahamam Kaplıcaları Gezilecek Yerler
Çubuk BarajıÇubuk Barajı, Ankara’da Çubuk Çayı üzerinde bulunur. Buraya özel aracınızla veya buraya giden servislerle ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Çubuk Barajı Gezilecek Yerler
Sarıyar BarajıUlaşım Nallıhan ilçesi otobüs ve minibüsleri ile yapılmaktadır. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Sarıyar Barajı Gezilecek Yerler
Çubuk Karagöl Tabiat ParkıÇubuk ilçesi yakınlarında, bir göl. Ankara’ya: 74 km. uzaklıktadır. Ankara-Esenboğa-Çankırı kara yolundan ilerliyorsunuz ve Esenboğa Havaalanına gelmeden önce, sola, Çubuk yönüne sapıyorsunuz. Çubuk ilçesini geçtikten sonra: 29 km. sonra, Karagöl’e ulaşıyorsunuz. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Karagöl Tabiat Parkı Gezilecek Yerler
Estergon KalesiAnkara Keçiören Belediyesi sınırları içinde bulunan Estergon Kalesi’ne toplu taşıma araçlarıyla ya da şahsi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Estergon Kalesi Gezilecek Yerler
Tuz GölüAnkara’dan özel aracınız ile Konya devlet yolu takip ederek Şereflikoçhisar ilçesinden sonra Tuz Gölü kıyısına ulaşmış olacaksınız. Konya üzerinden ise Konya kavşağından sağa dönüp Cihanbeyli ilçesine gidip buradan gölün kıyısına ulaşabilirsiniz. Otobüs ile ise Konya otobüsleri ile Cihanbeyli ilçesine gidip buradan kasabalara hareket eden dolmuşlar ile Tuz Gölü’ne ulaşabilirsiniz. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Tuz Gölü Gezilecek Yerler
Ayaş EvleriMerkezde bulunan bu evlere toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Ayaş Evleri Gezilecek Yerler
Duatepe AnıtıPolatlı ilçesine vardıktan sonra toplu taşıma araçları ile ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Duatepe Anıtı Gezilecek Yerler

Ankara İlçeleri

 NASIL GİDİLİR – ULAŞIM
AkyurtAkyurt Ankara’ya bağlı bir ilçedir. Akyurt ilçesi Ankara iline 33 km uzaklıkta yer almaktadır. Ankara’ya yakın olan Akyurt ilçesi içinde barındırdığı Esenboğa Hava alanından dolayı ulaşımı gayet gelişmiştir. Akyurt Gezilecek Yerler
AltındağAltındağ Ankara’ya bağlı bir ilçedir. Altındağ ilçesi Ankara il merkezine 21 km uzaklıkta yer almaktadır. Altındağ’a Ankara’nın her noktasından ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Ankara EGO’ya ait otobüsler ile veya raylı sistemi kullanarak Altındağ ilçesine ulaşabilirsiniz. Altındağ Gezilecek Yerler
AyaşAyaş Ankara’ya bağlı bir ilçedir. Ayaş ilçesi Ankara il merkezine 58 km uzaklıkta yer almaktadır. Ankara merkezinden kalkan otobüsler ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayaş Gezilecek Yerler
BalâBala Ankara iline bağlı bir ilçedir. Bala ilçesi Ankara il merkezine 80 km uzaklıkta yer almaktadır.  Ankara merkezinden kalkan otobüsler ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Balâ Gezilecek Yerler
BeypazarıBeypazarı Ankara’ya bağlı bir ilçedir. Beypazarı ilçesi Ankara il merkezine 98 km mesafede bulunmaktadır. Ankara şehir içinden ve terminalden Beypazarı’na giden otobüsler ve minibüslerle ulaşabilirsiniz ilçeye. Hafta sonları Ankara’dan Beypazarı’na 15 dakika arayla araçlar kalkıyor. Bu araçlarla rahatlıkla ulaşım yapılabilir. Beypazarı Gezilecek Yerler
ÇamlıdereÇamlıdere Ankara’ya bağlı bir ilçedir. Çamlıdere ilçesi Ankara şehir merkezine 108 km uzaklıkta yer almaktadır.  Eski Terminal’den (Etlik Garajlarından ) birçok  Otobüs her Saat başı kalkmaktadır. Bu otobüslerle rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çamlıdere Gezilecek Yerler
ÇankayaÇankaya; Ankara’ya bağlı bir ilçedir. Çankaya ilçesi Ankara’ya  28 km uzaklıkta bulunmaktadır. Merkez ilçe olmasından dolayı Çankaya ulaşım gayet kolay sağlanmaktadır. Ankara’nın her köşesinde buraya ulaşım yapılabilir. Çankaya Ankara’nın göbeğindedir. Çankaya Gezilecek Yerler
ÇubukÇubuk Ankara’ya bağlı bir ilçedir. Çubuk ilçesi Ankara şehir merkezine 39 km uzaklıkta yer almaktadır. Ankara merkezinden Çubuk ilçesine otobüs seferleri düzenlenmektedir. Hava alanına yakın olan Çubuk ilçesine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çubuk Gezilecek Yerler
ElmadağElmadağ Ankara’ya bağlı bir ilçedir. Elmadağ ilçesi Ankara’ya 41 km uzaklıkta yer almaktadır.  Ankara merkezinden kalkan otobüsler ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Elmadağ Gezilecek Yerler
EtimesgutEtimesgut Ankara iline bağlı bir ilçedir. Etimesgut ilçesi Ankara il merkezine 23 km mesafede yer almaktadır. 511,530,532,541 otobüs hatları ile ilçemize rahatlıkla ulaşılabilir. Etimesgut Gezilecek Yerler
EvrenEvren Ankara iline bağlı bir ilçedir. Evren ilçesi Ankara il merkezine 178 km uzaklıkta yer almaktadır.  Evren ilçesi Ankara’nın en uzak ilçesidir. Ankara terminalinden kalkan otobüslerle buraya ulaşılabilir. Evren Gezilecek Yerler
GölbaşıGölbaşı Ankara’ya bağlı bir ilçedir. Gölbaşı ilçesi Ankara il merkezine 21 km uzaklıkta yer almaktadır. Ankara terminalinden kalkan otobüslerle buraya ulaşılabilir. Gölbaşı  Gezilecek Yerler
GüdülGüdül Ankara iline bağlı bir ilçedir. Güdül ilçesi Ankara il merkezine 90 km uzaklıkta yer almaktadır. Güdül’e ulaşım için; Ankara’da bulunan Etlik Otobüs Terminali’nden (Eski Garajlar) günün belirli saatlerinde (07:00 – 09:00 – 11:30 – 14:00 – 16:00 – 18:00 – 19:30) otobüsler hareket etmektedir. Bu otobüslerle rahatlıkla ilçeye ulaşılabilir. Güdül Gezilecek Yerler
HaymanaHaymana bağlı olduğu Ankara iline 74 km uzaklıkta yer almaktadır. Ankara Şehirler Arası Otobüs Terminali´nden (AŞTİ) 11 nolu perondan otobüsler kalkmaktadır. Bu otobüslerle ulaşılabilir. Haymana Gezilecek Yerler
KahramankazanKahramankazan Ankara iline bağlı bir ilçedir. Kahramankazan ilçesi Ankara il merkezine 45 km uzaklıkta yer almaktadır. 502 numarlaı hat otobüsleri ile Ankara merkezden buraya ulaşılabilir. Kahramankazan Gezilecek Yerler
KalecikKalecik Ankara iline bağlı bir ilçedir. Kalecik ilçesi Ankara il merkezine 65 km uzaklıkta yer almaktadır. ençlik parkından yarım saatte bir halk otobüsü var.Bir buçuk saatte kalecik e ulaşabilirsiniz. Yine Terminalde kalkan otobüslerle yine buraya rahatlıkla ulaşım yapabilirsiniz. Kalecik Gezilecek Yerler
KeçiörenKeçiören Ankara ilinin metropol ilçesidir. Keçiören ilçesi Ankara ilinin nüfus olarak ikinci büyük ilçesidir. İl merkezine yaklaşık 7 km uzaklıktadır. Buraya Ankara’nın her noktasında ilçeye ulaşmak mümkündür. Keçiören Gezilecek Yerler
KızılcahamamKızılcahamam Ankara iline bağlı bir ilçedir. Kızılcahamam ilçesi Ankara şehir merkezine 80 km uzaklıkta yer almaktadır. Kızılcahamam, pek çok büyük şehre yakın konumdadır. Bu şehirlerden direk buraya ulaşım sağlanabilir. Ya da Ankara merkezine geldikten sonra burada bulunan şehir içi araçları ile ulaşım sağlanabilir. Kızılcahamam Gezilecek yerler
MamakMamak Ankara’nın metropol ilçelerinden biridir. Mamak ilçesi Ankara il merkezine 24 km uzaklıkta yer almaktadır. Ankara merkezinden Mamak ilçesine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Mamak Gezilecek Yerler
NallıhanNallıhan Ankara’ya bağlı bir ilçedir. Nallıhan ilçesi bağlı olduğu Ankara il merkezine 161 km uzaklıkta yer almaktadır. Nallıhan’a özel aracınızla veya toplu taşıma araçları ile ulaşabilirsiniz. Nallıhan Gezilecek Yerler
PolatlıPolatlı Ankara`ya bağlı bir ilçedir. Polatlı ilçesi Ankara İl merkezine 80 km uzaklıkta yer almaktadır. Ankara terminalinden kalkan otobüslerle buraya ulaşılabilir. Polatlı Gezilecek Yerler
PursaklarPursaklar Ankara iline bağlı bir ilçedir. Pursaklar ilçesi Ankara il merkezine 12 km uzaklıkta yer almaktadır.  Ankara ilinin Esenboğa Hava alanı ile il merkezi arasındaki ulaşımı sağlayan protokol yolu buradan geçmesinden dolayı önem kazanmaktadır. Ulaşımı gayet kolaydır. Pursaklar Gezilecek Yerler
Sincan Sincan Ankara iline bağlı bir ilçedir. Sincan ilçesi Ankara il merkezine 27 km uzaklıkta yer almaktadır. Ulaşım problemi olmayan Sincan ilçesine Ankara’dan minibüs, otobüs ya da banliyö trenleri ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sincan Gezilecek Yerler
ŞereflikoçhisarŞereflikoçhisar Ankara iline bağlı bir ilçedir. Şereflikoçhisar ilçesi Ankara il merkezine 148 km uzaklıkta yer almaktadır. Ankara terminalinden kalkan otobüslerle buraya ulaşılabilir. Şereflikoçhisar Gezilecek Yerler 
YenimahalleYenimahalle Ankara iline bağlı metropol ilçelerinden biridir. Merkezi  bir konumda olan Yenimahalle ilçesine metro, otobüs ve minibüs hizmeti bulunmaktadır. Yenimahalle Gezilecek Yerler

Ulaşım

ŞEHİR DIŞI
UçaklaAnkara il merkezine  25 km uzaklıkta bulunan Ankara Esenboğa Havalananına Ülkemizin birçok noktasında buraya uçabilirsiniz. Havalananından merkeze servislerle ulaşabilirsiniz.
OtobüsleAnkara Şehirlerarası Otobüs Garı (AŞTİ) kent merkezinin batısında bulunuyor. Ülkemizin birçok noktasında Ankara ilimize otobüs seferleri yapılmaktadır.
TrenleAnkara Demir yolu ulaşım ağına sahip önemli kentlerden biridir. Buraya birçok ilden demir yolu ile ulaşmak mümkündür. Ankara-İstanbul, Ankara-Adana, Ankara-Zonguldak, Ankara-Diyarbakır, Ankara- İzmir illerimizden buraya trenle ulaşım sağlanabilir.
GemiyleAnkara ilimizde Deniz Yolu ile ulaşım sağlanmamaktadır.
ArabaylaKendinize ait özel aracınızla Türkiye’nin her yerinden Ankara’ya gelebilirsiniz. Ankara’ya gelen kara yolları gayet düzgündür.

 • İstanbul Ankara arası yaklaşık 450 kilometre
 • İzmir Ankara arası yaklaşık 585 kilometre
 • Adana Ankara arası yaklaşık 480 kilometre
 • Bursa Ankara arası yaklaşık 385 kilometre
 • Konya Ankara arası yaklaşık 290 kilometre
 • Kayseri Ankara arası yaklaşık 320 kilometre
 • Diyarbakır Ankara arası yaklaşık 1000 kilometre
 • Gaziantep Ankara arası yaklaşık 698 kilometre
 • Kocaeli Ankara arası yaklaşık 360 kilometre
 • Samsun Ankara arası yaklaşık 415 kilometre
ŞEHİR İÇİ (Otobüs Saatleri)
TaksiyleTürkiye’nin diğer tüm kentlerinde geçerli olan Taksi tarifeleri Ankara içinde geçerlidir.
MetroAnkara’da bir hafif raylı sistem olan metro ile ilimizin birçok yerine ulaşılabilir. Kızılay-Batıkent arasındaki ulaşımı sağlıyor. Bunun dışında bir de Ankaray Hattı bulunur. Ankaray,  AŞTİ – Dikimevi arasında ulaşım sağlıyor. Kızılay’da Metro ile hatlar kesişmektedir.
TramwayAnkara’da Tramvay hattı bulunmamaktadır.
Halk OtobüsüAnkara etkili bir otobüs ağına sahip. Kentin hemen hemen her noktasına otobüs seferleri düzenleniyor. Metro hattının olduğu bölgelerde, trafiğin rahatlaması için otobüs seferleri yok. Bu bölgelerde daha kısa hatlar üzerinde çalışan ve metro istasyonlarına yolcu taşıyan otobüsler bulunuyor. Tam: 2 tl, İndirimli: 1,5 tl
MinibüsAnkara ilimizin Birçok noktasına minibüslerle ulaşılabilir.

Alışveriş

Türkiye’nin kalbi olan Ankara’da birçok Avm, Mağaza ve dükkan bulunmaktadır. Burada satın alabileceğiniz birçok hediyelik eşya dükkanı bulunur. Ankara denilince Kedisi, keçisi, Balı, armudu ve Kale karası denilen bir üzüm çeşidi meşhurdur. Yine  Bunun dışında Ankara’daki çarşılarda bakır, çömlek, hasır ve deriden yapılmış, el ürünü olan eşyalar bulabilirsiniz.    Hediyelik eşyalar, süs eşyaları, Takılar ve yöreye özgü antika eşyaları satın alabilirsiniz. Yine baharatçılar çarşısında kurutulmuş baharatları da satın alabilirsiniz. İlimizde popüler olan on AVM listesini oluşturduk. yolunuz buraya düşerse bu AVM’lere de uğramayı unutmayın.

 1. ARMADA AVM
 2. NATA VEGA AVM
 3. FORUM ANKARA
 4. CEPA AVM
 5. OPTİMUM OUTLET
 6. ATLANTİS CITY
 7. ANTARES AVM
 8. PANORA AVM
 9. KENTPARK AVM
 10. ANKAMALL

Yeme İçme

Ata şehri Ankara Mutfağı ülkemizin bütün leziz yemeklerinin barındırdığı zengin bir mutfaktır. İlimizde en popüler restoranlar Ankara Kızılay Meydanında bulunmaktadır.  İlimize özgü birçok yöresel yiyecek de bulunur. Bunları hepsini liste haline getirdik. Yolunuz düşerse bu leziz yiyecekleri mutlaka tadın. Bunlar:

 • Ankara tava
 • Öllüğün körü
 • Beypazarı güveci
 • Ankara simidi
 • Çubuk turşusu
 • Beypazarı kurusu
 • İnceğiz çorbası
 • Kuru köfte
 • Entekke böreği
 • Yemlik cacığı
 • Tamtak tiridi
 • Şibit tatlısı
 • Efelek sarması
 • Bazlama kebabı

Nerede Kalınır

Başkent Ankara şehrimizde birçok konaklama imkanı bulunmaktadır. İlimizde birçok otel ve pansiyon bulabilirsiniz. İlimizde en rahat ulaşımı sağlayan Kızılay’da birçok konaklama yeri bulabilirsiniz. Burası şehrin her yerine ulaşımı gayet rahattır. Yine Kavaklıdere’de birçok lüks otel bulunmaktadır. Bu Bölgede oldukça popüler olan Kuğulu Park ve Tunalı Hilmi Caddesi bulunmaktadır. Yine Ankara’nın Tarihi semti olan Hamamönü’nde birçok konak bulunmaktadır. Bu konaklarda kalabilirsiniz. Yine ilimizde biraz uzak yerlerde gezip tozmak ve orada kalmak istiyorsanız Kızılcahamam ve Beypazarı bunun için doğru adrestir. İlimizde bulunan konaklama yerleri 50-200 arasında değişen fiyatları ile size hizmet etmektedir.  İlimizde bulunan en popüler konaklama yerleri şunlardır.

 • Maltepe 2000 Hotel 3★
 • Anemon Ankara 4★
 • Kâhya Hotel Ankara 4★
 • The Green Park Hotel Ankara 5★
 • Divan Çukurhan
 • Rota Bulvar Hotel 

Ankara Otelleri ve Ankara Otel Fiyatları Hakkında bilgi ve ayrtıntı almak için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Ankara Otelleri ve Ankara Otel Fiyatları

Gece Hayatı

Anakara gece hayatı çok renkli olmaktadır. Ankara gece hayatını renklendiren 3 farklı kesim vardır. Bunların ilki öğrencilerdir. İlimizde çok sayıda üniversite öğrencisi yaşamaktadır. ikincisi memurlar. zaten memur şehri olarak bilinmektedir. Özellikle tatil günlerinde gece kulüpleri tıklım tıklım dolmaktadır. Bir diğer kesim ise Buraya gelen ziyaretçilerdir. Ankara ilimiz gezilip görülecek birçok yer olduğundan buraya da yerli ve yabancı birçok ziyaretçi, gelmektedir. yine başkent olduğundan dolayı buraya bu nedenle de birçok ziyaretçi gelmektedir. işte bu sebepler birleştiğinde capcanlı bir gece hayatı ortaya çıkmaktadır. Sabaha kadar canlı müzik eşliğinde eğlenebiliyorsunuz. Burada gece hayatı için sayısız mekan vardır. Fakat biz siz değerli okurlarımız için en ünlü mekanları seçtik. gece hayatı için bu mekanlara uğrayabilirsiniz. Bunlar:

 • 45’lik Bar
 • Zeki Bar
 • Golden Pub
 • Garaj 55 Ankara
 • Broadway Bar
 • James Cook Cafe & Pub
 • The Soul Pub
 • IF Performance Hall
 • Araftafaray
 • High-Fun
 • Sixtiees Club
 • Cafe Botanica
 • Aylak Madam

Ankara Gece Hayatı ve Gece Kulüpleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız linki TIKLAYINIZ.

Konsolosluklar

Ankara ilimizde bulunan Yabancı konsolosluklar ve büyük elçilikler şunlardır.

ÜLKEADRESTELEFON
A.B.DAtatürk Bulvarı No:110 Kavaklıdere468 61 10
AFGANİSTANCinnah Caddesi No:88 Çankaya438 11 21
ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİAtatürk Bulvarı No:114 Kavaklıdere426 54 65
ARJANTİNKöroğlu Caddesi 60/1 Gaziosmanpaşa446 20 61
ARNAVUTLUKNenehatun Caddesi No: 89 Gaziosmanpaşa441 61 03
AVUSTRALYANenehatun Caddesi No: 83 Gaziosmanpaşa446 11 80
AVUSTURYAAtatürk Bulvarı No: 189 Kavaklıdere434 21 72
AZERBAYCANCemal Nadir Sokak No:20 Çankaya441 26 21
BANGLADEŞKaryağdı Sokak No:18 Çankaya439 27 50
BELÇİKANenehatun Caddesi No:109 Gaziosmanpaşa446 82 47
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİMahmud Yesari Sokak No:10 Çankaya440 84 10
BOSNA HERSEKMahatma Gandi Caddesi No:91/ 8-9 Gaziosmanpaşa446 40 90
BREZİLYAİran Caddesi No:47/1-3 Kavaklıdere468 53 20
BULGARİSTANAtatürk Bulvarı No:124 Kavaklıdere426 74 55
CEZAYİRŞehit Ersan Caddesi No:42 Çankaya427 87 00
ÇEK CUMHURİYETİKöroğlu Caddesi No:100 Gaziosmanpaşa446 12 44
ÇİNGölgeli Sokak No:34 Gaziosmanpaşa436 06 28
DANİMARKAKırlangıç Sokak No:34 Gaziosmanpaşa468 77 60
ENDONEZYAAbdullah Cevdet sık. No:10 Çankaya438 21 90
FASRabat Sokak No:11 Gaziosmanpaşa437 60 20
FİLİPİNLERÇayhane Sokak No:24 Gaziosmanpaşa446 58 31
FİLİSTİNFilistin Sokak No:45 Gaziosmanpaşa436 08 23
FİNLANDİYAGalip Dede Sokak No:1/20 Çankaya426 59 21
FRANSAParis Caddesi No:70 Kavaklıdere467 94 34
GÜNEY AFRİKA CUM.Filistin Sokak No:27 Gaziosmanpaşa446 40 56
GÜRCİSTAN CUMHURİYETİUlubey Sokak No:28 Gaziosmanpaşa447 17 20
HIRVATİSTANKelebek Sokak No:15/A Gaziosmanpaşa446 94 64
HİNDİSTANCinnah Caddesi No:77/A Çankaya438 21 95
HOLLANDAKöroğlu Sokak No:16 Gaziosmanpaşa446 04 70
IRAKTuran Emeksiz Sokak No:11 Gaziosmanpaşa468 74 21
BÜYÜK BRİTANYA VE KUZEY İRLANDAŞehit Ersan Caddesi No:64/A Çankaya468 62 30
İRANTahran Caddesi No:10 Kavaklıdere427 43 20
İSPANYAAbdullah Cevdet Sokak No:8 Çankaya446 36 05
İSRAİLMhatma Gandi Caddesi No:85 Gaziosmanpaşa446 36 05
İSVEÇKatip Çelebi Sokak No:7 Kavaklıdere428 67 35
İSVİÇREAtatürk Bulvarı No:247 Kavaklıdere467 55 55
İTALYAAtatürk Bulvarı No:118 Kavaklıdere426 54 60
JAPONYARelit Galip Caddesi No:81 Gaziosmanpaşa446 05 00
KANADANenehatun Caddesi No: 75 Gaziosmanpaşa436 12 75
KATAR DEVLETİKaraca Sokak No:19 Gaziosmanpaşa441 13 64
KAZAKİSTANEbüzziya Tevfik sok. No:6 Çankaya441 23 01
KIRGIZİSTANBoyabat Sokak No:11 Gaziosmanpaşa446 84 80
KOREAlaçam Sokak No:5 Çankaya468 48 22
KUVEYTReşit Galip Caddesi No:110 Gaziosmanpaşa445 05 76
KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİRabat Sokak No:20 Gaziosmanpaşa437 60 31
KÜBAKomşu Sokak No:7/2 Çankaya439 41 10
LİBYACinnah Caddesi No:60 Çankaya438 11 10
LÜBNANKız Kulesi Sokak No : 44 Gaziosmanpaşa446 74 87
MACARİSTANGazi Mustafa Kemal Bulvarı No:10 Kızılay418 62 57
MAKEDONYA CUMHURİYETİFilistin Sokak No:30/2 Gaziosmanpaşa446 92 04
MALEZYAKöroğlu Sokak No:6 Gaziosmanpaşa446 35 47
MEKSİKAÇankaya Caddesi No:20/1 Çankaya441 32 04
MISIRAtatürk Bulvarı No:126 Kavaklıdere426 10 26
NORVEÇKelebek Sokak No:18 Gaziosmanpaşa437 99 50
OMANMahatmaGandi Caddesi No:63 Gaziosmanpaşa447 06 30
ÖZBEKİSTANAhmet Rasim Sokak No:14 Çankaya441 38 71
PAKİSTANİran Cadde si No:37 Gaziosmanpaşa427 14 10
POLONYAAtatürk Bulvarı No:241 Kavaklıdere426 16 94
PORTEKİZKuleli Sokak No:28 Gaziosmanpaşa446 18 90
ROMANYABükreş Sokak No:4 Çankaya4271241
RUSYA FEDERASYONUKaryağdı Sokak No:5 Çankaya439 21 22
SLOVAK CUMHURİYETİAtatürk Bulvarı No:245 Kavaklıdere426 58 87
SUDANZiya Ül-Rahman Caddesi No:3/1-2 Çankaya446 12 00
SURİYEAbdullah Cevdet Sokak No:7 Çankaya440 96 57
SUUDİ ARABİSTANTuran Emeksiz Sokak No:6 Gaziosmanpaşa468 55 40
ŞİLİCinnah Caddesi No: 78/1 Çank.438 94 44
TAYLANDÇankaya Caddesi Kader Sokak No:45/3-4 Çankaya467 34 09
TÜNUSKuleli Sokak No:12 Gaziosmanpaşa437 78 12
TÜRKMENİSTANRabat Sokak No:22 Gaziosmanpaşa436 27 75
UKRAYNACemal Nadir Sokak No:9 Çankaya439 99 73
ÜRDÜNCinnah Caddesi No:54/10-11-12 Çankaya440 20 54
VATİKANÇukurca Mahallesi 2. Sok. No:55 Çankaya439 00 41
VENEZUELLACinnah Caddesi No:78/2 Çankaya438 71 35
YEMENİlkadım Sokak No:15 Gaziosmanpaşa437 95 04
YENİ ZELANDAİran Caddesi No:13 K:4 Kavaklıdere467 90 56
YUGOSLAVYA CUMHURİYETİParis Caddesi No:47 Kavaklıdere426 03 54
YUNANİSTANZia Ül-Rahman Caddesi No:9 Gaziosmanpaşa436 88 60
AVRUPA TOPLULUKLARI KOMİSYONUKöroğlu Caddesi No:88 K:4 Gaziosmanpaşa437 68 40
BİRLEŞMİŞ MİLLETLERAtatürk Bulvarı No:197 Kavaklıdere426 54 85
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER MÜLTECİLER YÜKSEK KOMİSERLİĞİAbidin Daver sok No:17 Çankaya439 66 15
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ÇOCUKLARA YARDIM FONUİran Caddesi No:35 Gaziosmanpaşa427 86 03
ULUSLARARASI ÇALIŞMA ÖRGÜTÜAtatürk Bulvarı No:197 Kavaklıdere428 51 83
DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜAtatürk Bulvarı No:197 Kavaklıdere428 40 31
İSLAM ÜLKELERİ İSTATİSTİK, EKONOMİK VE SOSYAL ARAŞTIRMA VE EĞİTİM FONUAttar Sokak No:4 Gaziosmanpaşa428 61 05
DÜNYA BANKASI DAİMİ TEMSİLCİLİĞİAtatürk Bulvarı No:211 K:6 Kavaklıdere468 45 27

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Atamızın Yadigar şehri ülkemizin Kalbi Ankara için birçok söz söylenir. zaman zaman birçoğumuz bu sözlere kanabiliyoruz. İşte Ankara ile ilgili “Soğuk şehir, memur kenti, sokakları denize çıkmayan şehir” diye söylemler duyabilirsiniz. Hatta Ankara’da gezilecek ne var ki diyen kişileri de duyabilirsiniz.

Bunlara kesinlikle itibar etmeyiniz. Ankara’yı yakında görüp tanımanız lazım. Ankara ilimiz bir cennet köşesidir. Kesinlikle en yakın tarihte Ankara ilimize bir gezi planı düzenlemelisiniz.

Göz at ;

 1. Ankara Gezilecek Yerler
 2. Ankara’da Gezilecek 10 Yer
 3. Ankara Gece Hayatı
 4. Ankara Nerede, Hangi Bölgede?
 5. Ankara Otelleri ve Ankara Otel Fiyatları
 6. Ankara Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 7. Ankara Atatürk Evi Ve Müzesi
 8. Ankara 75.Yıl Hipodromu
 9. Ankara Etnografya Müzesi
 10. Ankara Hava Kuvvetleri Müzesi
 11. Ankara Türk Hava Kurumu Müzesi
 12. Ankara Devlet Mezarlığı Müzesi
 13. Ankara Çubuk Karagöl Tabiat Parkı
 14. Ankara Abidinpaşa Merkez Camii
 15. Ankara Cumhuriyet Müzesi
 16. Ankara Vakıf Eserleri Müzesi
 17. Ankara Devlet Demir yolları Müzesi
 18. Ankara Pirinç Han
 19. Ankara Maltepe Camii
 20. Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi
 21. Ankara Gençlik Parkı
 22. Ankara Kalesi
 23. Ankara Harikalar Diyarı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
 24. Ankara Piknik Alanları Nerede, Nasıl Gidilir
 25. Kalecik Ankara
 26. Gölbaşı Ankara
 27. Ankara Ayaş Evleri
 28. Sincan Otelleri ve Sincan Otel Fiyatları
 29. Maltepe, Ankara Otelleri ve Maltepe, Ankara Otel Fiyatları

40 YORUMLAR

 1. Atamızın yadigar şehri Ankara’ya geçen yıl gitmiştim. Bu yerlerin çoğunu gezdim. Şuna diyorum ki keşke gitmeden bu yazıyı okusaydım. Gerçekten en ayrıntısına kadar her şeyi yazmışsınız.

 2. Ben Ankara’yı sadece siyaset yeri olarak bilirdim. Ama gidip gördüm. Kesinlikle harka bir şehir. Özellikle dikmen vadisi bir cennet köşesidir. Herkesin burayi gormesi lazım. Tabi Anıtkabir’i de unutmamak lazım.

 3. Ankara’da kesinlikle görülmesi gereken 4 yer biliyorum. Bunlar harikalar diyarı, Dikmen vadisi, Anıtkabir ve Anadolu medeniyetleri müzesi tabi Kızılay da var

 4. Ben bu şehri çok sevdim. Özellikle harikalar diyarı ve dikmen vadisini. Tabi Anıtkabir’de bahsetmesek olmaz. Birde Kızılay var uğramadan dönmeyin. Kısaca güzel bir şehir haa…

 5. Yaşamayan kimse bu güzel şehrin Ankaranın değerini bilemez. Eğer ki doğru bir yer ve doğru bir zamanda ve en önemlisi de doğru insanlarla birlikte iseniz en samimi sürelerin geçirilebileceği bir şehirdir. İnsanları sıcak kanlıdır. Görsel olarak çok iddalı bir şehir olmasa da iyi ve güzel insanları ile oluşturduğu yaşanası çevreleri ile sizi kendisine bağlar.

 6. Bilinenin aksine Ankara çok güzel bir şehirdir. Yaşayanlara sorun size anlatsınlar. Sizde gayet güzel anlatmışsınız. Teşekkürler.

 7. Ankaraya gidecektim bazı işlerimden dolayı ve açıkçası hangi araçlar ile ulaşım sağlayacağımı bilmiyordum semtler arasında cidden çok faydalı oldu benim için çok teşekkür ediyorum.

 8. Kesinlikle Türkiye’nin başkenti olan Ankara’nın güzelliklerini başta anıt kabir olarak gidilmesi görülmesi gereken yerleri herkesin görmesini ümid ediyorum kesinlikle eşsiz bir şehir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here