Mehmet Akif Ersoy Edebiyat Müze Kütüphanesi

Bu müze İstiklal Marşımızın yazarı olan Mehmet Akif Ersoy adını almıştır. Bu müze istiklal marşını kabulü ve yıl dönümü olan 12 mart 2011 yılında hizmette açılmıştır. Bu tarih aynı zamanda istiklal marşının 90. Yıllıdır.

Ankara Mehmet Akif Ersoy Edebiyat Müze Kütüphanesi

Bina iki katlı olup içerisinde yaklaşık 7000 eser barındırıyor. Bu binanın içerisinde Mehmet Akif Ersoy’a ait özel bir oda bulunmakta. Bu oda da ünlü şairimizin eserleri ve özel eşyaları bulunmaktadır. Bunun dışında M. Kemal Atatürk ve diğer  yazarların eserleri de sergilenmektedir. 2.katta kurumsal kitaplar, dilbilgisi kitapları, hikaye kitapları, şiir kitapları bulunmakta, Alt katında ise günlük şiir dinletileri veya imza günleri olmaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığın kitapların satış bölümü de kütüphanenin giriş bölümünde bulunmaktadır.

Sonuç olarak bir gün başkentimize yolunuz düşerse muhakkak bu zengin kütüphanemize uğramanızı tavsiye ediyoruz. Buraya kısa bir dipnot düşmekte fayda var.

Mehmet Akif Ersoy Edebiyat Müze Kütüphanesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri

Mehmet Akif Ersoy Edebiyat Müze Kütüphanesi, Ankara’nın Altındağ ilçesine bağlı Hacettepe Mahallesinde bulunur. İki personelin görev yaptığı bu kütüphanemizde Pazar- pazartesi hariç 10:00-19:00 saatleri arası ziyaretçilerimize açıktır.

Mehmet Akif Ersoy Edebiyat Müze Kütüphanesi
Mehmet Akif Ersoy Edebiyat Müze Kütüphanesi

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here