PAYLAŞ
Ankara Çubuk Karagöl Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir & Giriş Ücreti

Ankara ili, Çubuk ilçe sınırında bulunan Karagöl Tabiat Parkı, 2011 yıllında Tabiat Parkı statüsü almış olup yeşil çevresi ile büyüleyici bir güzellik oluşturmaktadır.

Yıldırım Dağları üzerinde bir krater gölü olan Karagöl yeşil çevresi ile büyüleyici bir güzellik oluşturmaktadır. Muhteşem manzaraya sahip Karagöl’de harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada piknik, doğa fotoğrafçılığı, Doğa yürüyüşü ve trekking gibi aktivitelere katılabilirsiniz.  Göl çevresinde; misafirhane, bekçi evi, kır gazinosu, tuvalet ve restoran bulunmaktadır. Aile işletmesi olan lokantada harika yemekler tadabilirsiniz. Tabi size tavsiyem malzemelerinizi alıp burada piknik yapın. Çünkü daha eğlenceli ve daha lezzetli olmaktadır. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın diyorum.

Karagöl Tabiat Parkı Nerede?

Karagöl Tabiat Parkı, Ankara’nın Çubuk ilçesine bağlı Yeşilkent Mahallesinde bulunur. Ankara il merkezine 68 km.  Çubuk ilçesine ise 28 km uzaklıkta bulunur.

Karagöl Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla Ankara-Esenboğa-Çankırı yolu üzerinde ilerlerken Esenboğa Havaalanı’na gelmeden önce Çubuk tarafında sola dönün. Burada yola düz devam edip Çubuk ilçesine varıyorsunuz. Çubuk ilçesinden tabelalar yardımıyla Karagöl Tabiat Parkı’na ulaşmış olursunuz. Kaybolma ihtimaline karşılık yol üzerinde mutlaka birilerine de sorun.

Karagöl Tabiat Parkı Giriş Ücreti

Karagöl Tabiat Parkı girişi ücretlidir. Buraya taksi 7 TL, minibüs 13 TL ve otobüs içinde 34 TL ücret ödemeniz gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here