PAYLAŞ
Ankara Otelleri ve Ankara Otel Fiyatları

Başkent Ankara’da bulunan otelleri ve otel fiyatları hakkında edindiğimiz izlenimleri siz değerli okurlarımızla paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Ankara 5.346.518 toplam nüfusu ile İç Anadolu bölgemizin en kalabalık şehri ve aynı zamanda ülkemizin de en kalabalık 2. büyük şehridir. Türkiye Cumhuriyetin kalbi yani başkentidir. Atamızın bize yadigarıdır. Ülkemizin önemli şehirlerinden biridir. Buraya her yıl çok sayıda kişi ziyaret eder. Buraya gelen ziyaretçiler konaklama konusunda hiç bir sıkıntı çekmezler. Burada konaklamak için çok sayıda farklı alternatifler bulunur. Herkesin bütçesine göre konaklayacağı bir yer mutlaka vardır. Fakat size tavsiyem buraya gitmeden önce İnternet üzerinde rezervasyon yaptırın. Bu şekilde hem daha uygun fiyatta getirirsiniz. Hem de işinizi şansa bırakmamış olursunuz. Şimdi Ankara ilimizde bulunan bazı konaklama yerlerini size tavsiye edeceğiz. Bunların içinde ilk beş tanesi lüks kategorinden son beş tanesi ise daha uygun fiyatta olan otellerdir. İşte o liste…

Ankara Otelleri ve Ankara Otel Fiyatları

1-Lugal A Luxury Collection Hotel Ankara: Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Kavaklıdere semtinde bulunur. Bu otel çok sayıda tarihi yapı ve doğal yapılara yakındır. Burada konaklamak için gecelik 950-1500 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

2-Sheraton Ankara Hotel & Convention Center: Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Kavaklıdere semtinde bulunur. Şehrin kilit noktasında bulunur. Burada gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik 800-1300 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

3-Wyndham Ankara: Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Söğütözü Mahallesi, Yaşam Caddesi üzerinde bulunur. Birçok farklı hizmeti bünyesinde barındıran otelde gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik 650-1000 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

4-Crowne Plaza Ankara: Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Gazi Mahallesi, Mevlana Bulvarı üzerinde bulunur. Şehre oldukça yakın bulunan otel 5 yıldızlı lüks bir oteldir.  Burada konaklamak için gecelik 550-950 TL arasında ücret ödemeniz gerekir

5-Çam Termal Resort & Spa Hotel: Ankara’nın Kızılcahamam ilçesine bağlı Yenice Mahallesinde bulunur. Ankara’nın akciğeri olarak bilinen bu otelde açık ve kapalı havuzlar bulunur. Buraya şifa bulmak için dünyanın her yerinde insanlar akın eder. Burada konaklamak için gecelik 430-800 TL arasında ücret ödemeniz gerekir

Şimdi ise daha uygun fiyatta bulunan otel önerilerimize bakalım.

1-Yavuz Hotel Ankara: Ankara’nın Altındağ ilçesine bağlı Ulus semtinde bulunur. Kızılay semtine yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunur. Burada konaklamak için gecelik 70-150 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

2-Peracity Hotel: Ankara’nın Altındağ ilçesine bağlı Anafartalar Mahallesi, Rüzgarlı Caddesi üzerinde bulunur. Otel 5 katlı olup 47 odası bulunur. Buraya geldiğinizde gönül rahatlığıyla burada konaklayabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik 90-180 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

3-Hotel Abro Necatibey: Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Kızılay’da bulunur. Başkentin kalbinde bulunur. Burada metroyla şehrin her tarafına çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik 100-200 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

4-Almer Otel: Ankara’nın Altındağ ilçesine bağlı Ulus semtinde bulunur.  Modern dekorasyonu ile konuklarına harika hizmetler sunmaktadır. Burada gönül rahatlığıyla sevdiklerinizle konaklayabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik 110-220 TL ücret Ödemeniz gerekir.

5-Taç Otel: Ankara’nın Altındağ ilçesine bağlı Ulus semtinde bulunur. Ulus meydanına oldukça yakın bir konumda bulunur. Buraya sevdiklerinizle gelip gönül rahatlığıla konaklayabilirsiniz. Memnun bir şekilde ayrılacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.  Burada konaklamak için gecelik 120-250 TL ücret Ödemeniz gerekir.

Bunlar dışında Ankara merkezi ve çevresinde birçok otel ve pansiyon bulabilirsiniz. İlimizde en rahat ulaşımı sağlayan Kızılay’da birçok konaklama yeri bulunur. Burası şehrin her yerine ulaşımı gayet rahattır. Yine Kavaklıdere’de birçok lüks otel bulunmaktadır. Bu Bölgede oldukça popüler olan Kuğulu Park ve Tunalı Hilmi Caddesi bulunmaktadır. Yine Ankara’nın Tarihi semti olan Hamamönü’nde birçok konak bulunmaktadır. Bu konaklarda gönül rahatlığı içinde kalabilirsiniz. Yine şehrin biraz uzak yerlerde gezip tozmak ve orada kalmak istiyorsanız Kızılcahamam ve Beypazarı bunun için doğru adrestir. İlimizde bulunan konaklama yerleri 50-1200 TL arasında değişen fiyatları ile size hizmet etmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here