PAYLAŞ
Gölbaşı Ankara

Gölbaşı Ankara’ya bağlı bir ilçedir. Gölbaşı ilçesi Ankara il merkezine 21 km uzaklıkta yer almaktadır. Gölbaşı ilçesi tarihi ve doğal güzelliğe sahip bir yerdir. Gölbaşı ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Eymir Gölü: Gölbaşı ilçe sınırlarında yer almaktadır. Çevresi yeşil ağaçlar ile kaplı tepeler olan Eymir Gölü muhteşem bir güzelliğe sahiptir. Eymir Gölü su sporları için uygundur. Ayrıca göl çevresinde bulunan yeşil alanda temiz havasında yürüyüş yapabilirsiniz. Bisiklet kiralayarak gölün çevresinde gezebilirsiniz. Ayrıca gölün çevresinde lokanta bulunmaktadır.

Mogan Gölü: Gölbaşı ilçesinde yer almaktadır. Mogan Gölü Ankara’nın deniz ihtiyacını karşılamaktadır. Mogan Gölü yaklaşık 200 türde kuşa ev sahipliği yapmaktadır. Kuşlar ile muhteşem bir güzelliğe bürünen Mogan Gölünün çevresinde rekreasyon alanı yer almaktadır. Bu rekreasyon alanında yürüyüş parkurları, piknik alanları, asma köprüler, marina adası, çocuk oyun alanları, futbol ve basketbol sahaları yer almaktadır. Güzel bir dinlenme alanı olan bu yerde birçok kültürel etkinlikler yapabilirsiniz.

Mogan Gölü Ankara
Mogan Gölü Harita
Mogan Gölü Nerede Nasıl Gidilir
Mogan Gölü

Tulumtaş Mağarası: Gölbaşı ilçe merkezine 5 km uzaklıkta yer almaktadır. 1. Derecede doğal sit alanı ilan edilen Tulumtaş Mağarası doğal güzelliği ile görülmesi gereken yerlerdendir. Gölbaşı ilçesine geldiğinizde doğal bir güzelliğe sahip Tulumtaş Mağarasını ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Gölbaşı Otelleri ve Gölbaşı Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi öğrenmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Gölbaşı Otelleri ve Gölbaşı Otel Fiyatları

Gölbaşı Ankara
Gölbaşı Gece
Gölbaşı Hangi Şehirde
Gölbaşı Haritası
Gölbaşı Nasıl Gidilir
Gölbaşı Nerede
Gölbaşı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here