PAYLAŞ
Ankara Atatürk Evi Ve Müzesi Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Ankara ili, Yenimahalle ilçe sınırında bulunan Ankara Atatürk Evi Ve Müzesi 10 Kasım 1981 tarihinde ziyarete açılmıştır.

Aoç Müze Ve Sergi Salonu

Bilindiği üzere Mustafa Kemal Atatürk 1881 yıllında Selanik şehrinde doğmuştur. Selanik şehri daha sonra Yunan sınırlarında kalmıştır. Atatürk’ün doğup büyüdüğü Selanik’teki ev günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Bu evin benzeri olan Atatürk Evi, Ankara’da kendisi tarafından kurulan Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerinde  bulunur. Ölçüler ve mimari yapı bire bir aynısı diyebiliriz. Burası 1981 yıllında müze olarak ziyarete açılmıştır. Müze Binası üç katlıdır. Burada Atatürk’ün kişisel eşyaları ve Annesine ait bir oda bulunmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin. Hatta Selanik’teki evi görmeye gitmediyseniz mutlaka buraya gelin derim.

Atatürk Evi Ve Müzesi Nerede?

Ankara Atatürk Evi Ve Müzesi, Ankara’nın Yenimahalle ilçesine bağlı Gazi Mahallesi,  Alpaslan Türkeş Caddesi üzerinde bulunur.

Atatürk Evi Ve Müzesi Nasıl Gidilir?

Gazi Mahallesi’ne giden toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanabilir.

Ankara Atatürk Evi Ve Müzesi Ziyaret Saatleri

Ankara Atatürk Evi Ve Müzesi, Pazartesi günü dışında haftanın her günü 09.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Atatürk Evi Ve Müzesi Giriş Ücreti

Ankara Atatürk Evi Ve Müzesi Girişi Ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here