gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Ankara  Gece Hayatı, eğlence hayatı ve geceleri genelde bar, disco, cafe ve gece kulüplerinden geçer. Ülkemizde gece hayatı en parlak geçen illerden biridir.  Bu mekanlarda eğlence son hızı ile sabaha kadar devam eder.

Ankara 5.346.518 toplam nüfusu ile İç Anadolu bölgemizin en kalabalık şehri ve aynı zamanda ülkemizin de en kalabalık 2. büyük şehridir. Ülkemizin en kalabalık şehirlerinden biri olan Ankara ilimizde elbette gece hayatı cap canlıdır. İlimizin gece hayatını aktif kılan sadece sebep bu değildir. İlimizde gece hayatını canlı kılan dört sebep sayabiliriz.

Göz at ;

 1. Ankara Gezilecek Yerler
 2. Ankara’da Gezilecek 10 Yer
 3. Ankara Gece Hayatı
 4. Ankara Nerede, Hangi Bölgede?
 5. Ankara Otelleri ve Ankara Otel Fiyatları
 6. Ankara Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 7. Ankara Atatürk Evi Ve Müzesi
 8. Ankara 75.Yıl Hipodromu
 9. Ankara Etnografya Müzesi
 10. Ankara Hava Kuvvetleri Müzesi
 11. Ankara Türk Hava Kurumu Müzesi
 12. Ankara Devlet Mezarlığı Müzesi
 13. Ankara Çubuk Karagöl Tabiat Parkı
 14. Ankara Abidinpaşa Merkez Camii
 15. Ankara Cumhuriyet Müzesi
 16. Ankara Vakıf Eserleri Müzesi
 17. Ankara Devlet Demir yolları Müzesi
 18. Ankara Pirinç Han
 19. Ankara Maltepe Camii
 20. Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi
 21. Ankara Gençlik Parkı
 22. Ankara Kalesi
 23. Ankara Harikalar Diyarı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
 24. Ankara Piknik Alanları Nerede, Nasıl Gidilir
 25. Kalecik Ankara
 26. Gölbaşı Ankara
 27. Ankara Ayaş Evleri
 28. Sincan Otelleri ve Sincan Otel Fiyatları
 29. Maltepe, Ankara Otelleri ve Maltepe, Ankara Otel Fiyatları

Bunların ilki kalabalık bir nüfusa sahip olmasıdır. Diğer sebep öğrencilerdir. İlimizde çok sayıda üniversite öğrencisi yaşamaktadır. ikincisi memurlar. zaten memur şehri olarak bilinmektedir. Özellikle tatil günlerinde gece kulüpleri tıklım tıklım dolmaktadır. Bir diğer sebep ise Buraya gelen ziyaretçilerdir. Ankara ilimiz gezilip görülecek birçok yer olduğundan buraya da yerli ve yabancı birçok ziyaretçi, gelmektedir.

Yine başkent olduğundan dolayı buraya bu nedenle de birçok ziyaretçi gelmektedir. Bütün bu sebepler birleştiğinde ilimizin gece hayatının çok hareketli olduğunu söyleyebiliriz. İlimizde sayısız gece mekanı bulunur. Bu mekanlara gidip sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Şimdi ilimizde bulunan bazı mekanları önereceğiz. Umarım memnun kalırsınız.

ANKARA EĞLENCE HAYATI

James Cook Cafe & Pub: Ankara ilimizin merkezi ilçesi olan Çankaya ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesinde bulunur. Buraya gittiğinize eminim çok memnun kalırsınız. Ankara’da gidilecek mekanların başında gelir. Canlı müziği, içecek ve yiyecekleri kesinlikle harikadır. Özellikle hafta sonu çok hareketlenmektedir. Tavsiye edilir.

The Soul Pub: Ankara ilimizin merkezi ilçesi olan Çankaya ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesinde bulunur. Olgunlar sokakta Kızılay civarında gidilebilecek temiz mekanlarından biridir. Bir yer düşünün menüde resmen bir yemek seçiyorsunuz. Bu yemeğin lezzetli çıkma ihtimali çok yüksek. İşte bu böyle bir mekan. Fiyatlar gayet uygundur. Hafta sonları tıklım tıklım dolmaktadır. Gayet nezih bir ortam tavsiye edilir.

Ruhi Bey Meyhanesi & Ruhi Bey Rock Bar: Ankara ilimizin merkezi ilçesi olan Çankaya ilçesine bağlı Gaziosmanpaşa Mahallesinde bulunur. Son derece nezih ve şık bir mekandır. Ara ara canlı müzikte bulunur. Ortamı gayet hoş yemekleri bir harika. İlimizde gidilecek mekanlarından biridir.

Eskiyeni Bar: Ankara ilimizin merkezi ilçesi olan Çankaya ilçesinde bulunur. Sakarya Caddesi üzerinde bulunan mekanların en iyisi diyebiliriz. Mekan iki katlıdır. Alt katında canlı müzik eşliğinde kendinizden geçebilirsiniz. Yada sevdiğiniz kişilerle üst katta çıkıp sohbet edebilirsiniz. Ortamı gayet hoş. Tavsiye edilir.

Seven Pub & Bistro: Ankara ilimizin merkezi ilçesi olan Çankaya ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi, Aşkaabat Caddesinde bulunur. Ortamı gayet hoş bir yerdir. Buraya yolunuz düşerse kesinlikle İçecek olarak bira yiyecek olarak ise Pizza denenebilir.

Dem Meyhane:  Ankara ilimizin merkezi ilçesi olan Çankaya ilçesine bağlı Güzeltepe Mahallesi Ahmet Mithat efendi sokakta bulunur. Ortam ve dekor gayet güzel fiks menü uygundur. Buraya yolunuz düşerse mezelerini deneyin. İçecekleri gayet hoş. Müzik kaliteli ve çalışanlar gayet güler yüzlüdür. Tavsiye edilir.

Çığ Gösteri Merkezi: Ankara ilimizin merkezi ilçesi olan Çankaya ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesinde bulunur. Harika bir mekan. Ortamı, Hizmeti ve canlı müziği ile gayet hoş bir ortam. Yiyecek ve içeceklerini de mutlaka denemelisiniz.

Bunlar dışında ilimizde sayısız mekan bulunur. Özellikle Kızılay Meydanına yakın birçok mekan bulunur. Bu mekanlara da takılabilir. İlimizde bulunan bazı mekanlar da şunlardır.

 • 45’lik Bar
 • Zeki Bar
 • Garaj 55 Ankara
 • Broadway Bar
 • The Soul Pub
 • IF Performance Hall
 • Araftafaray
 • High-Fun
 • Sixtiees Club
 • Cafe Botanica
 • Aylak Madam

Sorularınız olursa bu sayfadan cevaplayabiliriz.