PAYLAŞ
Ankara Piknik Alanları

Ankara ilinde bulunan piknik alanları şunlardır:

Mavi Göl

2 milyon 121 metrekarelik alana sahip olan Mavi Göl bölgenin en önemli rekreasyon alanlarındandır. Yeşiller içinde masmavi suları ile dikkat çeken Mavi Gölün çevresi piknik alanı olarak kullanılmaktadır. Burada ahşap piknik masaları, barbeküler, çardaklar, göl manzaralı gölgelikler, salıncaklar, çay bahçeleri, seyir terasları, çeşmeler ve tuvaletler bulunmaktadır. Göl manzarası eşliğinde güzel bir piknik yapabilirsiniz.

Göksu Park

Susuz Gölet’inin içinde bulunduğu Göksu Parkı bölgenin en önemli piknik alanlarındandır. Göksu Parkı içinde ahşap platform iskeleler, seyir fenerleri, balık tutma iskeleleri, piknik masaları, nehir gemisi, gezinti treni, göl restoranları, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, açık hava tiyatrosu, basketbol, voleybol, mini futbol ve tenis sahaları bulunmaktadır.

Sorgun Mesire Yeri

Ankara iline bağlı bir ilçe olan Güdül ilçesine 18 km uzaklıkta yer almaktadır. Sorgun Mesire yeri içinde doğal güzelliğe sahip bir gölet, piknik alanları, çocuk oyun alanları, kır gazinosu, çeşme ve tuvalet bulunmaktadır. Ayrıca burada piknik dışında olta ile balık da tutulmaktadır.

Beynam Mesire Yeri

Ankara ilinin Balada ilçesinde bulunmaktadır. Ankara’ya 45 km uzaklıkta yer almaktadır. Büyük bir orman alanı içinde bulunan Beynam Mesire alanı içinde piknik alanları, çocuk oyun alanları, kır gazinosu ve yürüyüş parkurları bulunmaktadır.

Nallıhan Hoşebe Mesire Yeri

Ankara il merkezine 135 km uzaklıkta yer alan Nallıhan Hoşebe Mesire yeri içinde çocuk oyun alanları, piknik alanlar, kır gazinosu, restoranlar, çeşme, kamp alanları bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here