Eşme

Eşme ilçesi Uşak ilimize bağlı 6 ilçesinden biridir. İlçe şehir merkezine yaklaşık 62 km uzaklıktadır. İlçeye gitmek için şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla buraya ulaşılır. Ayrıca ilçemize Demir yolu ile de ulaşım yapmanız mümkündür.

Eşme Gezilecek Yerler

Uşak’ın İlçeleri

Eşme ilçesi tarihi çok geçmişe dayanmaktadır. Burada birçok medeniyet varlığını sürdürmüştür. Eşme denince herkesin aklına hemen Eşme’de üretilen kilimler gelmektedir. Eşme kilimleri çok meşhurdur. Bu kilimler 4 farklı çeşidi vardır.

Göz at ;

  1. Eşme Gezilecek Yerler
  2. Eşme Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
  3. Uşak Gezilecek Yerler
  4. Uşak Gece Hayatı
  5. Uşak’da Gezilecek 10 Yer
  6. Uşak’ın İlçeleri
  7. Uşak Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  8. Ege Bölgesi Şehir Otelleri ve Ege Bölgesi Şehir Otel Fiyatları
  9. Uşak Otelleri ve Uşak Otel Fiyatları

Bunlar Altınbaş Kilimi, Ablaş Kilimi, toplu kilimler ve takmak kilimler. Bu kilimler sadece yurt içinde değil yurt dışındaki pazarlarda da yerini almaktadır.

Hatta her yıl Haziran ayında kilim festivali yapılır. Bu festivale katılmanızı öneririm. Yolunuz düşerse el emeği göz nuru bu kilimlerden satın almalısınız.

İlçemiz 2015 yıllı itibari ile toplam nüfusu 35.544’dır. İlçeye bağlı 1 belde ve 60 köy bulunur. İlçemiz nüfus bakımında Banaz’dan sonra en kalabalık ilçesidir.

Dünyanın En Uzun Kilimi

Eşme Gezi Rehberi

Kemer Dağı

İlçemizde bulunan bu dağda kemer tarzında bir şey yapılmıştır. Bu kemeri kim ve ne zaman yapıldığı bilinmiyor. Kemer oldukça sağlam görünüyor. Yıllarca zamana meydan okuyup ayakta kalmayı becermiştir. Sizinde yolunuz düşerse mutlaka bu tarihi yapıyı ziyaret etmelisiniz.

Kemer Dağı-Eşme
Eşme Hangi Şehirde
Eşme
Eşme’de Kilim Dokuması yapılırken

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here