PAYLAŞ
Ankara Devlet Demiryolları Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Ankara ili, Altındağ ilçe sınırında bulunan Demiryolları Müzesi ve Sanat Galerisi, 1990 yıllında TCDD tarafından restore edilerek hizmete açılmıştır.

TCDD Demiryolu Müzesi ve Sanat Galerisi

Müze binası, 1924 yıllında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla 1924 yıllında demiryolları mimarlarından Kemal Süha Esen tarafından “Ankara Oteli”inşa edilmiştir. Fakat otel olarak kullanılmamıştır. Atatürk birkaç kez bu binanın ikinci katında kalmıştır. Daha sonra farklı amaçlar için kullanılan bina 1990 yıllında restore edilerek müze olarak hizmete açılmıştır. Günümüzde alt katı sanat galerisi, Üst katı ise Devlet Demiryolları Müzesi olarak hizmet vermektedir.

Burada TCDD’nin  tarihini yaşatmak, sanatta ve sanatçıya verilen değeri göstermek amacıyla Cumhuriyetin ilk yıllarında orjinal eserlerin sergilendiği bir müzedir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin.

Ankara Devlet Demiryolları Müzesi Nerede?

Demiryolu Müzesi ve Sanat Galerisi, Ankara’nın Altındağ ilçesine bağlı Ulus Semti, TCDD Gar Alanında bulunur.

Ankara Devlet Demiryolları Müzesi Nasıl Gidilir?

Ankara Devlet Demiryolları Müzesi’ne ulaşmak için  Ulus istikametine giden tüm toplum taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Müze oldukça merkezi bir konumda bulunmaktadır.

Ankara Devlet Demiryolları Müzesi Ziyaret Saatleri

Ankara Devlet Demiryolları Müzesi, Sadece hafta içi açık olup her gün 09.00-12.00 / 13.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Devlet Demiryolları Müzesi Giriş Ücreti

Müze hafta sonları, resmi ve dini bayramlar hariç hafta içi her gün ücretsiz bir şekilde buraya gelip müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here