Ankara Türk Hava Kurumu Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Ankara ili, Altındağ ilçe sınırında bulunan Ankara Türk Hava Kurumu Müzesi, 19 Mayıs 2002 tarihinde ziyarete açılmıştır.

Burası,THK ve Türk Sivil Havacılık  çalışmalarına ilişkin belge, fotoğraf ve maketlerin sergilendiği bir müzedir. Paraşüt kulesi, R22 Beta Helikopteri, THK 11 Uçağı, Bellanca T7 GCBC uçağı ve THK 15 uçağı gibi önemli uçuş araçları maket şeklinde sergilenmektedir. Bunun dışında  747 farklı eser sergilenmektedir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu müzeyi ziyaret edin derim.

Türk Hava Kurumu Müzesi Nerede?

Türk Hava Kurumu Müzesi, Ankara’nın Altındağ ilçesi, Ulus Semti, Hipodrom Caddesi üzerinde bulunur.

Türk Hava Kurumu Müzesi Nasıl Gidilir?

Buraya Ulus Semtine giden tüm toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Metro ile gelmeyi düşünüyorsanız; Ulus durağından inip Gençlik parkı içerisinden geçip ulaşabilirsiniz. Ya da Atatürk Kültür Merkezi Durağı’nda inerek buraya yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Türk Hava Kurumu Müzesi Ziyaret Saatleri

Türk Hava Kurumu Müzesi, Pazartesi dışında haftanın her günü 07:30-18:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Yaz sezonunda ise 10:00-19:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Türk Hava Kurumu Müzesi Giriş Ücreti

Türk Hava Kurumu Müzesi Girişi Ücretsizdir. Ayrıca Burada çocuk oyun alanları ve  ücretsiz paraşüt atlayışlarından yaralanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here